Hospital Playlist - Hospital Playlist kdrama series
Kore Dizileri

Hospital Playlist

Hospital Playlist dizisi ile merhaba! Hospital Playlist benim için güzel bir dizi oldu. Oyuncu kadrosu benim sevdiğim ekip olduğu için de ilgimi çekti. Doktor ve hayat temalı diziler de gayet güzel oluyor. İki sezonlu nadir Kore dizilerinden biri oldu. Hospital Playlist genel olarak şarkıları ile de dikkat çekici. Müzikal tadında farklı bir dizi, son derece sakin ve güzel bir konusu var. İzlerken keyif ve huzur veriyor. Kısaca konusundan bahsedip yorumlara geçebiliriz.

Hospital Playlist Konusu

Hospital Playlist konusu genel olarak hastanede çalışan doktorların hayatını anlatmaktadır. Üniversite yıllarından beri beraber olan beş doktor arkadaşın hayatını izliyoruz. Aynı tıp fakültesinde başlayan arkadaşlıkları, farklı alanlarda uzmanlaşmış olmalarına rağmen devam ediyor. Hepsinin aynı hastanede toplanması ile de güzel arkadaşlıklarının devamını izliyorsunuz. Hepsi alanlarında en başarılı doktorlar olmuş, kendi hayatlarında yaşadıkları problem ve mutlulukları izliyorsunuz. 

Hospital Playlist - Hospital Playlist Jo Jung-Suk
Hospital Playlist – Ik-Joon (Jo Jung-Suk)

Ik-Joon karakterini Jo Jung-Suk canlandırmaktadır. Ik-Joon sosyal ve işinde başarılı olan bir doktordur. Yaptığı önemli işler sayesinde hastanede de sevilen doktorlar arasında yer alır. Başarılı ve kendine güvenen biri olması ile de bilinmektedir. Bir erkek çocuğu vardır. Eşi ile ayrılmış bekar bir babadır.

Hospital Playlist - Hospital Playlist Yoo Yeon-Seok
Hospital Playlist – Jung-Won (Yoo Yeon-Seok)

Jung-Won karakterini ise Yoo Yeon-Seok canlandırmaktadır. Çocuk doktoru olarak çalışan iyi kalpli biridir. Son derece dürüst ve inançlı biridir. Çocukları çok seven ve doktor olmaktan çok keyif alan birisidir.

Hospital Playlist - Hospital Playlist Jung Kyoung-Ho
Hospital Playlist – Joon-Wan (Jung Kyoung-Ho)

 Joon-Wan karakterini ise Jung Kyoung-Ho canlandırmaktadır. Yetenekli ve zeki bir cerrahtır. İnsanlara karşı sert tavrı olması ile bilinir. Özellikle asistan doktorlara karşı tavrı diğerlerine nazaran daha serttir. İş konusunda oldukça hassas biridir. 

Hospital Playlist - Hospital Playlist Kim Dae-Myung
Hospital Playlist – Seok-Hyeong (Kim Dae-Myung)

Seok-Hyeong karakterini ise Kim Dae-Myung canlandırmaktadır. Sosyal bir insan olmaması ile bilinir. Arkadaşları ile ne kadar yakın olsa da diğer insanlara karşı her zaman mesafeli ve soğuktur. Annesi ile beraber yaşayan ve bekar bir doktordur.

Hospital Playlist - Hospital Playlist Jeon Mi-Do
Hospital Playlist – Song-Hwa (Jeon Mi-Do)

Song-Hwa karakterini ise Jeon Mi-Do canlandırmaktadır. Arkadaş grubunda yer alan tek kadındır. Bunun her zaman artısını yaşıyordur. Arkadaşları tarafından sevilen biridir. Sakin ve sosyal bir karakteri vardır. Mesleğinde de oldukça iyidir. Arkadaş grubunu ayakta tutma ve dayanak olma konusunda da görevi her zaman Song-Hwa üstlenmektedir.

Hospital Playlist Yorumları

Hospital Playlist dizisi Netflix üzerinden yayınlandı. O yüzden bence Kore dizisi sevmeyenler bile izledi. Daha popüler olduğunu farkettim. Zaten iki sezon yapılmasından da anlayabiliriz. Üçüncü sezon da gelebilir hiç belli olmaz. Genel olarak akıp giden bir konusu var. Daha çok hayattan şeyler olduğu için bir olay üzerinden ilerlemiyor. Onların hayatını izliyorsunuz. 

Hospital Playlist - Hospital Playlist konu

İki sezonu da benim için hızlı bir şekilde geçti. Birinci daha güzel veya ikincisi daha güzeldi diyemeyeceğim. İki sezonda aynı derecede güzeldi. Ben izlerken çok keyif aldım. Gerçi ben ilk dizi yayınlandığında izledim. İkinci sezonu da gelince hemen bitirdim. Yazmak nasip olmadı. 

Genel olarak dediğim gibi doktorlar dizisini seven varsa bunu da sever. Hospital Playlist arkadaşlıklarını da çok güzel vermiş. Oyuncularını da dediğim gibi çok seviyorum. Özellikle Jo Jung-Suk ve Jung Kyoung-Ho benim favorilerim. Crash Course in Romance dizisinde de en son Jung Kyoung-Ho’yu izlemiştik. Jealousy Incarnate dizisinden de favorim haline gelen Jo Jung-Suk vardır. İkisini de izlemeyi çok seviyorum. 

Hospital Playlist - Hospital Playlist kore

Jo Jung-Suk oynadığı karakter de çok hoşuma gitti. Özellikle oğlu ile olan sahneler çok güzel. Oğlu da çok sevimli bir çocuktu. Diziyi genel olarak çok sevdim. Şarkıları ile de izlemesi çok keyifliydi. Hospital Playlist şarkı listesini de aşağıya ekleyeceğim. Oradan direkt ulaşıp dinleyebilirsiniz. Ben çok keyif aldım. Umarım siz de izlerken benim gibi keyif alırsınız diyor ve yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Hospital Playlist dizi müziklerini dinlemek için tıklayın. 👍

Tür: Dram, Medikal

Yönetmen: Shin Won-Ho

Senarist: Lee Woo-Jung

Yapım Şirketi: CJ ENM Co., Egg Is Coming

Yayıncı: tvN, Netflix

imdb: 8.6

Bölüm Sayısı: 12 – 12

Sezon: 2

Gösterim Yılı: 2020 – 2021

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

Hospital Playlist Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir