Hometown ChaChaCha - Hometown ChaChaCha konusu
Kore Dizileri

Hometown ChaChaCha

Hometown ChaChaCha ile merhaba. Aslında diziyi izleyeli uzun zaman oldu. Final verdikten sonra izlediğimi hatırlıyorum. Ben netflix üzerinden izlemiştim. Zaten başrolleri görünce insanın direkt başlayası geliyor. İkisi de çok sevdiğim oyuncular. Genelde Kim Seon-Ho ikinci erkek rolünde oluyor. Hep birinci olsun istiyorum. 🙂 Bu dizide öyle olunca izlemesi benim için çok daha keyifli oldu. Shin Min-A zaten Oh My Venus dizisinden beri favorilerim arasında yer alıyor. Bu arada dizi, Mr. Hong isimli bir Kore filminden uyarlama olarak yapılmış. Ben filmi izlemedim. Ama diziyi araştırırken gördüm. Filme de bakılabilir. O zaman hemen kısaca Hometown ChaChaCha dizisinden bahsetmeye başlayalım.

Hometown ChaChaCha Konusu

Hometown ChaChaCha konusu genel olarak bir sahil kasabasında geçmektedir. Orada yaşayan insanların hayatını konu alıyor. 

Hometown ChaChaCha - Hometown ChaChaCha Kim Seon-Ho
Hometown ChaChaCha – Yoon Hye-Jin (Shin Min-A) ve Hong Du-Sik (Kim Seon-Ho)

Yoon Hye-Jin (Shin Min-A), genç ve güzel bir kadındır. Başarılı bir diş doktorunu canlandırmaktadır. Yoon Hye-Jin, bir gün hayatını değiştirmek ister. Kendisi için en iyi seçeneğin Gongjin kasabası olduğunu fark eder ve oraya taşınır. Taşındıktan sonra Hong Du-Sik (Kim Seon-Ho) ile karşılaşırlar. Garip bir iletişimi olması ile Yoon Hye-Jin’in dikkatini çeker ve onu tanımaya başlar.

Hometown ChaChaCha - Hometown ChaChaCha 3. bölüm
Hometown ChaChaCha – Hong Du-Sik (Kim Seon-Ho) ve Yoon Hye-Jin (Shin Min-A)

Hong Du-Sik (Kim Seon-Ho), Gongjin kasabasının ünlü By Hong olarak bilinen adamıdır. Kasaba içerisinde herkes onu çok sever. Pek çok farklı iş yapabilmesi ile enteresan bir karaktere sahiptir. Herkese yardımı dokunan kasabanın sakinleri arasında yer alır. Farklı biri olması ile de dikkat çeker. Oldukça yakışıklı ve hoş bir adamdır. Bir sürü becerisi vardır ve çok iş yapar. Ama aslında Hong Du-Sik işsizdir. Herkese yardım eder ve tüm becerilerini kullanarak para kazanır. Yoon Hye-Jin’de oldukça güzel ve dikkat çekici olması ile birbirlerine zamanla yakın olurlar. 

Hong Du-Sik ve Yoon Hye-Jin başta birbirleri ile çok anlaşamasalar bile zamanla yakınlaşırlar. Aralarındaki çekim sayesinde bir aşk yaşamaya başlarlar.

Hometown ChaChaCha - Hometown ChaChaCha kore dizisi

Hometown ChaChaCha Yorumları

Hometown ChaChaCha genel olarak güzel bir diziydi. Tam bir yaz dizisi diyebiliriz. Renkli sahil kasabasında geçen, sıcak bir hikaye. Ben izlerken keyif aldım. Dediğim gibi oyuncuları da sevdiğim karakterler. Uzun süre ikisini de izlemiyordum. Kim Seon-Ho’yu en son Start-Up dizisinde izledim. Orada da yine ikinci adam rolündeydi. Bu şekilde olduğunda o dizileri de sevmiyorum. Start-Up dizisini de bu yüzden yazmadım. Two Cops dizisi de benim için çok zordu. Orada böyle ikinci adam olmasından rahatsızdım. Ama birinci adamı da çok sevdiğim için çok etkilenmedim. 

Hometown ChaChaCha - Hometown ChaChaCha kore dizileri listesi

Shin Min-A da benim çok sevdiğim oyunculardan biri. Oh My Venus izlediğim ilk Kore dizileri arasında. Daha yeni yeni dizilere alışmaya başladığım dönemde izlemiştim. Dizi çok sevimli ve tatlıydı. Bir de Shin Min-A gerçekten çok güzel bir kadın. Çok alımlı ve hoş bir güzelliği var. İnsan izlemeye doyamıyor. Tomorrow With You dizisi de çok güzeldi. Orada da izlemeye doyamamıştım. Gerçekten güzel bir kadın. Bu dizide de kendini öyle güzel izletiyor. Shin Min-A ve Kim Seon-Ho ile de çok tatlı olmuşlardı. 

Hometown ChaChaCha - Hometown ChaChaCha cast

Hometown ChaChaCha dizisi bence keyifliydi. Ben severek izledim. Hatta nasıl bitti anlamadım. Konusu çok güzel ve akıcı bir şekilde ilerliyor. Keyif veren bir konusu var. Öyle çetrefilli bir hikayesi de olmadığı için insanın hoşuna gidiyor. Yorulmadan, keyifle izleyebiliyorsunuz. 

Bu arada Shin Min-A dizileri arasında Our Blues diye bir dizisi de var. Orada Kim Woo Bin ile rol alıyor. Dizinin afişleri midir nedir beni hiç çekmedi. Hiç içimden izlemek gelmedi. Ama aslında Kim Woo Bin’i de rahatsızlığından beri izleyemiyorum. Büyük bir hevesle beklediğim oyunculardan biri. Umarım bir gün izlerim de onu da paylaşırım sizinle. 

Hometown ChaChaCha - Hometown ChaChaCha kdrama

Dizi hakkında çok da bir şey söylemediğimin farkındayım. Çünkü öyle uzun uzun anlatacak bir şey yok. Genel olarak sevdim ve izlerken keyif aldım. Umarım siz de benim gibi severek izlersiniz diyor, daha fazla uzatmadan yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Yoo Je-Won

Senarist: Shin Ha-Eun

Yapım Şirketi: Studio Dragon

Yayıncı: tvN / Netflix

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2021

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

Hometown ChaChaCha Fragmanları

Hometown ChaChaCha 1. Fragman

Hometown ChaChaCha 2. Fragman

Hometown ChaChaCha 3. Fragman

Hometown ChaChaCha 4. Fragman

Hometown ChaChaCha 5. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir