Kore Dizileri

Hello, Me!

Son dönemde çıkan yeni bir dizi ile sizlerleyim. Uzun zamandır yeni dizileri çok takip edemiyorum. Etsem bile kafama göre birini bulup başlayamıyorum. Sürekli aynı konulu garip diziler bulduğum için de ilgimi çekmiyorlar. Dün Hello Me dizisine başladım ve çerez bir dizi olduğu için bugün bitti. Kim Young-Kwang benim sevdiğim oyunculardan biri olduğu için dizi dikkatimi çektir. Konusu da aslında çok mükemmel değildi ama zaman geçsin diyerek başladım. Şimdi çok uzatmadan konusuna geçelim istiyorum. Sonrasında dizi ile alakalı yorumlarım olacak. O zaman başlayalım…

kdramasilove - Tumblr blog | Tumgir

Choi Gang-Hee’nin canlandırdığı Ban Ha-Ni karakteri ana karakterimiz. Ban Ha-Ni, 37 yaşında hayatını yaşamaya çalışan bir kadın. Hayatında birçok sorunu olan bir kadın olması ile psikolojik olarak da kendini iyi hissetmemektedir. Tam da bu günlerde hep başına üst üste kötü olaylar gelir. Bir gün bir trafik kazası geçirir ve hastanede gözlerini açar.

whisper-of-the-sea1.tumblr.com - Tumbex

Lee Re’nin canlandırdığı karakter ise yine Ban Ha-Ni’dir. Ban Ha-Ni, gözlerini bir anda hastanenin acil servisinde açar. Yan yatağından gelen sesleri duyar ve bir bakar ki yan yatağında Ban Ha-Ni’nin 17 yaşında halini görür. Kendinin eski halini görmek ona büyük bir şok yaşatır ve olaylar bu şekilde gelişir. Konusu genel olarak 37 yaşında olan Ban Ha-Ni ve 17 yaşında olan Ban Ha-Ni üzerinden ilerlemektedir.

Choi Kang Hee* | Explore Tumblr Posts and Blogs | Tumgir

Kim Young-Kwang’ın canlandırdığı karakter ise Han Yoo-Hyun karakteridir. Han Yoo-Hyun, zengin bir ailede doğmuştur ve ailesinin abur cubur üreten bir şirketi vardır. Büyük bir şirketin varisi olması ile de vurdum duymaz biridir. Sürekli gezer ve işlerle alakası pek yoktur. Han Yoo-Hyun 30 yaşında olması ile babası artık onun olgunlaşabilmesi için onu evden atar. Sorumluluk sahibi olması için uğraşır. Bir gün Ban Ha-Ni ile saçma bir karşılaşmaları olur ve sonrasında da tesadüfen sürekli karşılaşmaya devam ederler.

lee re Tumblr posts - Tumbral.com

Konusu ne kadar fantastik gibi olsa da çekimlerde öyle fantastik bir olay yok. İzlerken aslında ister istemez kendinizi de düşünüyorsunuz. Bir anda kendi 17 yaşımdaki halimi görsem ve onu başka bir insan gibi görmek nasıl olur diye düşündüm. O endişelense sakinleştiren taraf olacağımı falan düşününce çok garip geliyor. Dizinin verdiği mesaj genel olarak kendini sevmeli ve yaptığın hataları da kabul ederek yaşaman gerektiği oldu. Tabi bu benim hissettiğim bir şeydi tamamen.

hq:kdrama Tumblr posts - Tumbral.com

Genel olarak akıcı bir konusu var ama bu şirket mevzuları beni çok sıktı. Zengin çocuğun şirketinin hisseleri ile alakalı problemler. Zengin aile içerisinde para avcısı olan akrabalardan sıkıldım. Sürekli her dizide bir hisse toplantısı. Klasikleşmiş olan bu şeyler artık beni sıkıyor. Ben ofis dizilerini nedense çok seviyorum. Bu dizi ofis dizi gibi değil bu arada yanlış anlaşılmasın. Ama işin içine klasikleşmiş o zengin konuları girince bir ayy amannn oluyorum. Onun dışında dizi de öyle aşk çok fazla yok. Genel olarak kadının hayatı üzerinden gidiyor. Öyle pek fazla romantik sahnesi yoktu. Daha samimi ve hoş geldi bana ilişkileri. Tabi ikince erkek durumu da bu dizi de söz konusu. Kadın gençken çok güzelmiş ama yaşlanınca çirkinleşmiş algısı da tabi var. Zamanla dizi de kadın daha bakımlı biri oluyor falan. Bunlarda bizim hep izlediğimiz şeyler tabi.

he's so cutee on Tumblr

Garip bir yorum oldu farkındayım. Ne çok söyleyeceğim şey varmış yazarken fark ettim. Genele vurduğumuzda çerezlik, samimi, aile dramaları olan bir diziydi. Babasıyla ilişkilerini izlerken hep gözlerim doldu. O sahneler hoştu. Bir de Choi Gang-Hee’nin oyunculuğunu çok donuk buldum. Bana bir garip geldi. Bazı sahnelerde çok donuk ve hani sanki şimdi konuş demişler o da konuşmaya başlamış gibiydi. Esler vardı aralarda garip bir şekilde. Belki de bana öyle geldi. Bilemiyorum. Kim Young-Kwang’ın karakterini çok sevdim. Babası ile konuşmaları çok tatlıydı. Gerçekten çok güldüm hareketlerine. O şımarık halleri, dil çıkarması falan tatlıydı.

Choi Kang Hee* | Explore Tumblr Posts and Blogs | Tumgir

Bence yeterince uzun uzun anlattım diziyi. Ben diziyi Netflix üzerinden izledim. İzlemeyenler oradan da bulabilir. Bunun dışında söyleyecek daha fazla bir şey yok sanırım. Dizi yorumlamayı özlemişim, yazdıkça yazasım geldi. Çok da uzatmayayım artık, Hello, Me! dizi yorumum bu şekildeydi. Umarım sizler de severek izlersiniz diyor ve yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim, Sevgili Okur! 😊

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Lee Hyun-Seok
Senarist: Kim Hye-Jung (roman), Yoo Song-Yi
Yapım Şirketi: Beyond J, Acemaker Movie Works
Yayıncı: KBS2, Netflix
imdb: 7.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir