Healer - the healer kore dizisi izle
Kore Dizileri

Healer

Yine sıcağı sıcağına yazdığım bir dizi daha… Healer dizisinin bir farkı olmasını istiyorum. Bu diziyi diğer yayımlarından daha farklı bir şekilde yazmaya karar verdim. Benim için gerçekten unutulmayacak bir dizi oldu ve uzun bir süre bu dizinin etkisini üzerimden atamayacağım gibi gözüküyor. Neler yazmalıyım, neler anlatmalıyım size bilmiyorum… Nereden başlayacağım tam olarak emin değilim. İçimden geldiği gibi yazmak istiyorum sadece. Final bölümünü izlerken neler yazabilirim diye aklımda kurup durdum. Ben dizi izlerken yaşayanlardanım. Dizi, film, kitap… Bunlar oldukça, hayatımın keyfini çok güzel çıkarıyorum. Bu dizide bana çok güzel duygular kazandırdı. Belki abartıyor diyeceksiniz ama gerçekten ben çok sevdim.

Healer Konusu

İşte mükemmel Healer’ımız. Healer yani Türkçe olarak “Şifacı” diye geçen ana karakterimiz. Healer adında gece kuryeliği yapan Seo Jung Hoo, iyi bir eğitim almıştır. Kimse Healer’ın gerçek kimliğini bilmez.Yüzü tam bir sırdır. Tek kişi olarak çalışır. Dövüş kısmına gelecek olursak tabi ki inanılmaz. Healer yaptığı işler için bazı prensipleri olan bir gece kuryesidir ve en iyisidir. Müşterilerinin kim olduğunu bilmez sadece verilen işi yapar ve parasını alır. Hayali para biriktirip bir ada almaktır. Bu işi yeterince para biriktirdiğine emin olduğunda bırakacaktır. Birlikte çalıştığı ortağı olan hacker, “ajumma” ile birlikte işleri seçerler.

Ki Young-Jae (Ustası)
Healer bir gün ünlü muhabir Kim Moon-Ho’dan aldığı işle hayatı tamamen değişir. Kim Moon-Ho ondan bir kız bulmasını ister. Onun yaşlarında olan bu kız Kim Moon-Ho’nun öldü bilinen yeğenidir.Kim Moon-Ho Healer sayesinde yeğenini bulur. Eski de kalmış birdavayı tekrar açmak ister ve bu davada ona tek yardım edebilecek insan Healer olur.

Healer aldığı görev sayesinde Kim Moon-Ho’nun yeğeni olan Chae Young-Shin ile karşılaşır. Ondan dna testi için örnek alır. Kızda bir şey dikkatini çeker. Kız ondan korkmaz ve üstüne gider. Test için aldığı örnekle Kim Moon-Ho’nun yeğeni olduğu ortaya çıkar. Daha sonra Kim Moon-Ho Healer’dan ikinci bir görev ister. Kızın hayatını öğrenmesini ve tamamen araştırmasını. Sürekli kızı takip eder ve nasıl bir hayatı olduğunu öğrenir. Chae Young-Shin babası ile beraber yaşamaktadır. Babası avukattır ve bir kahve dükkanları vardır. Chae Young-Shin çocukluğunda ağır travmaları olan bir kız çocuğudur. 8 yaşında babası tarafından evlat edinilmiştir. Babasının ona olan ilgisi ve sevgisi sayesinde hayatını düzene sokmuş ve muhabir olmuştur. Küçük bir şirkette magazin muhabirliği yapar. Hayali, hayran olduğu ünlü muhabir Kim Moon-Ho gibi iyi bir muhabir olmaktır.

Chae Young-Shin, Kim Moon-Ho’nun öldü bilinen yengesinin kızıdır. Kim Moon-Ho’nun abisinin karısı olan Choi Myung-Hee kızının yaşadığını bilmemektedir. Kim Moon-Ho yengesine gerçeği söyleyemez. Rahatsız olan Choi Myung-Hee bu gerçeği kaldıramayabilir ve kötüleşebilir diye gerçek ondan saklanır. Kim Moon-Ho’nun abisi olan Kim Moon-Sik saygı değer bir iş adamıdır. Karısına düşkünlüğüyle bilinir. Eşine tam anlamıyla tapar. Ama bazı gizli gerçekler vardır. Chae Young-Shin’in öz babası Kim Moon-Sik değildir.

Chae Young-Shin’nin öz babası yıllar önce ölmüştür. İddialara göre onu öldüren kişi yakın arkadaşı olan Seo Joon-Seok’dur. Seo Joon-Seok, Healer’ında babasıdır. Choi Myung-Hee’nin eski kocası olan Oh Kil-Han böylece şüpheli bir cinayetle hayatını kaybetmiştir. Bu insanlar arasında ki bağlantı ise şöyledir; Kim Moon-Sik (Ünlü muhabirin abisi), Choi Myung-Hee (kızın öz annesi), Seo Joon-Seok (Healer’ın babası), Oh Kil-Han (kızın öz babası), Ki Young-Jae (Healer’ın ustası) hepsi eski arkadaşlarıdır.

Healer anlayacağınız bir karmaşanın içinde bulur kendini. Bilmediği gerçekleri ararken aşkı da bulur tabi ki. Chae Young-Shin ile aralarında bir aşk başlar. Chae Young-Shin’e kendini göstermemesi gerekir. Kimliğini gizler ve Chae Young-Shin’in çalıştığı yerde işe girer ve ona yakın olmaya başlar. Bu zamana kadar hayatına kimseyi almayan Healer aşkın nasıl bir şey olduğunu bu kadınla tadar. Çok güzel bir aşk onu beklemektedir. Ama arada bulunan engeller vardır. Bunları çözmeye çalışır ve dizi bu şekilde ilerler.

Healer Yorumu

Fark ettiğiniz üzere konusu tam anlamıyla ilgi çekici. Biraz karışık gelmiş olabilir. Daha fazla açıklamak isterdim ama dizinin tamamını yazmak istemiyorum. Dizinin konusu kilit bir konu olduğundan aslında ilk bölümden her şey neredeyse anlaşılıyor. Güzel bir aksiyon ve aşk dizisi. Romantik sahneler hakkında bir şey demek bile istemiyorum. Çok güzeldi, çok içtendi her sahne. Benim bir numaralı dizim olan “Kill me heal me”nin senaristinden çıkan bu dizi kötü olamazdı zaten. Başrol oyuncusu hakkında konuşmama gerek bile yok. Adamın oyunculuğu dillere destan. Hele o dövüş sahneleri beni benden aldı. The K2‘den sonra izlemiş olmanın etkisiyle de adama olan aşkım bin kat daha arttı.

Daha ne kadar övebilirim biliyorum. Diziyi izlerken deli gibi ağladım da güldüm de. Her bölümde oha diye diye bir hal oldum. Kaçırılacak bir dizi olduğunu asla düşünmüyorum. Kore dizilerinde zaten beni en çok etkileyen senaryoları. Yani hiç biri birbirine benzemiyor. Bir gün Kore dizilerine bu kadar saracağım aklıma gelmezdi doğrusu. Bir kere başlayınca, tadına varınca insan bırakamıyor. Özellikle benim gibi izlemekten, okumaktan keyif alan biri için bu çok zor oluyor.

Bütün içtenliğimle izlemenizi tavsiye ediyorum, umarım severek izlersiniz.

Tür: Romantik, Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Lee Lung-Sub
Senarist: Song Ji-Na
Yapımcı: Bae Kyung-Soo, Mo Van-Il, Yoon Jae-Hyuk
Bölüm Sayısı: 20
Yapım yılı: 2014-2015
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

11 Yorumlar

  1. […] diğer dizilerini izlediyseniz farklı anlayacaksınız, izlemediyseniz de bence hemen izlemelisin. Healer  ve The K2 dizilerini dizilerin isimlerinin üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz. Sayfamda onları […]

  2. […] diğer dizilerini izlediyseniz farklı anlayacaksınız, izlemediyseniz de bence hemen izlemelisin. Healer  ve The K2 dizilerini dizilerin isimlerinin üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz. Sayfamda onları […]

  3. Insomnia says:

    Bu diziyi cidden cook merak ediyorum ama the k2den sonra bunu da bitirirsem çok üzülürüm:((

  4. kadın karakterin oynamış olduğunu ”when the Weather is fine ”adlı dizisi vardı çok hoş sıcak bir dizi. izlmediysen listene eklemelisin.

  5. […] 2016)The Whirlwind Girl 2 (Hunan TV, 2016 (Çin dizisi))Mr. Right (HBS, 2016 (Çin-Kore dizisi))Healer (KBS2, 2014)Secret Love (Dramacube, 2014)Empress Ki (MBC, 2013)Five Fingers (SBS, […]

  6. […] diğer dizilerini izlediyseniz farklı anlayacaksınız, izlemediyseniz de bence hemen izlemelisin. Healer  ve The K2 dizilerini dizilerin isimlerinin üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz. Sayfamda onları […]

  7. […] de Park Min Young benim Healer dizisinden sonra favorilerim arasına girmişti. Ama uzun zamandır yaptığı dizilerin hepsi çok […]

  8. […] hep benzer rollerde görüyoruz. Farklı bir fantastik ya da aksiyon dizisinde izlemek de isterim. Healer öyle bir diziydi. Belki sonrasında o dizi tuttuğu için de o tarz bir rol istemedi. Ama bu ara […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir