He is Psychometric - He is Psychometric konusu
Kore Dizileri

He is Psychometric

Uzun bir aradan sonra herkese tekrardan MERHABA! Öncelikle bu aralar biraz yoğun bir dönemden geçiyorum. O yüzden pek fazla dizi izleme fırsatım olmuyor. Ama ben kendime fırsat yaratarak bu yeni biten He is Psychometric dizisini izlemiş bulunuyorum. Ne izlesem diye düşünürken yeni ama final yapmış bir dizi arıyordum. Daha sonra bu dizi ile karşılaştım. Aslında afişi beni pek cezbedememişti ama yine de bir şans verdim. Dizi gerçekten güzeldi Sevgili Okurlar. Yani ne yalan söyleyeyim bayıla bayıla üç günde bitirdim. Dizinin konusundan kısaca bahsedip detaylara geçeceğim.

He is Psychometric Konusu

He is Psychometric gif ile ilgili görsel sonucu
Lee An

Lee An, küçük yaşlardayken bir kaza sonucu annesi ve babasını kaybediyor. Apartmanlarında oluşan yangında mahsur asansör içerisinde aile ile beraber mahsur kalıyor. Bu esnada asansörden onları çıkarmaya çalışan apartmanın güvenlik görevlisi ilk Lee An’ı kurtarıyor ve o esnada asansör bir anda düşüyor ve annesi ile babasını orada kaybediyor. Yangın devam ederken genç liseli bir çocuk onu bir şekilde kurtarıyor. Tabi küçük yaşta annesiz ve babasız kalınca bir yetimhanede büyümeye başlıyor. Orada ona onu kurtaran liseli çocuk yardım ediyor ve birlikte yaşamaya çalışıyorlar. Yıllar sonra tabi Lee An büyüyor ve onu kurtaran abisi
Kang Sung-Mo ile beraber yaşamaya devam ediyor.

He is Psychometric gif Kang Sung-Mo ile ilgili görsel sonucu
Kang Sung-Mo

Kang Sung-Mo, apartmanda oluşan yangında bazı olaylar yaşıyor ve o da annesini kaybediyor. Yangından Lee An’ı ve kendisini kurtarıyor. Yıllarca ikisi de yalnız olduklarında birbirlerine göz kulak oluyorlar. Lee An’a abilik yapıp onu koruyor. Kang Sung-Mo bu arada okuyor ve bir savcı oluyor. Yaşadıkları kaza sonrasında Lee An yeni bir yetenek keşfediyor. Bu yeteneği ise insanlara dokunduğunda onların anılarını görebilmek oluyor. O yüzden Kang Sung-Mo hem onu bu yeteneği yüzünden koruyor hem de geliştirmesi için yardım ediyor.

He is Psychometric gif Kang Sung-Mo ile ilgili görsel sonucu
Lee An ve Yoon Jae-In

Lee An, lisedeyken sınıfına yeni gelen bir kız ile talihsiz bir şekilde tanışıyor. Yoon Jae-In, notları çok iyi olan ve zeki bir öğrencidir. Başka bir okula transfer oluyor ve orada Lee An ile tanışıyor. Zamanla birbirlerini tanımaya başlıyorlar. Tabi olaylar karışıyor oralara girmek istemiyorum. Sadece aslında hepsi bir şeyler yaşamış ve yaşıyorlar.

he is psychometric
Lee An ve Yoon Jae-In

Konusu kısaca yangından sonra hayatları değişen bu gençlerden oluşuyor. Tabi öyle lay lay lom bir dizi değil. Gerilim ve dram kol geziyor. Çok ağlayacağınız sahne olacak. Polisiye bir dizi aslında. Yarım kalmış yangın davasını hep birlikte çözüyorlar. Lee An’ın yeteneği sayesinde olaylar gelişiyor. Ayrıntı vermek istiyorum ama gerçekten konusu çok derin bundan eminim. Beni çok etkiledi. Her detayı ve hepsinin hayatı beni gerçekten etkiledi.

He is Psychometric gif ile ilgili görsel sonucu

He is Psychometric Yorumları

Tabi dizi de romantik sahneler de var. Ama asıl önemli olan romantik anları değil de diğerleri oluyor. Bilmiyorum dava ile alakalı bölümler çok güzeldi. Ama aynı zamanda da beni baya ağlattı. Derin bir konusu var dediğim gibi. Konusu için öyle yüzeysel söylenebilecek tek şey Lee An’ın yeteneği olabilir. Dizi hakkında daha fazla şey anlatmak istemiyorum. Çünkü gerçekten tadını kaçırabilir. İzlerken öğrenmeniz sizin için daha iyi olacak bunu emin olabilirsiniz.

Ä°lgili resim

Acıyla tatlısıyla bir dizinin daha sonuna geldik. Ben diğer yeni dizilere başladım merak etmeyin. Onlarda final verdiğinde tekrardan burada olacağım. Diziyi şiddetle tavsiye ediyorum. Burada öyle basit bir konusu var gibi anlamış olabilirsiniz ama dediğim gibi detay verirsem tadı kaçabilir. O yüzden eğer izlemediyseniz hemen bu yazıdan sonra açıp izleyin derim. Eleştirilecek en ufak bir şey bulamıyorum. Gayet yerinde bir final verildi. Ama çok şaşırdığım şeyler de yaşandı. En iyi yanı finalinin güzel bağlanmış olmasıydı. Çünkü son zamanlarda izlediğim dizilerin finalleri hep saçma oldu. Bu dizi onu kırdı çok şükür. Diğer yeni dizilerde de bu performansı bekliyorum. Neyse çok konuştum. Umarım sizler de benim gibi diziyi severek izlersiniz diyor ve yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi, Gerilim, Gizem, Fantastik, Gençlik
Yönetmen: Kim Byung-Soo
Senarist: Yang Jin-A
Yayıncı: tvN
imdb: 8.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir