Happy Ending Once Again - Happy Ending Once Again konusu
Kore Dizileri

Happy Ending Once Again

Happy Ending Once Again dizisini sürekli görüyordum. Fakat nedense başlama istediğim hiç olmadı. Karşıma bir videosu çıktı ve kötü değil herhalde diyerek başladım. Bence dizilerin, filmlerin afişleri çok önemli. Bu dizinin afişleri benim asla dikkatimi çekmedi. Beni izle duygusu uyandırmadı. Yani bilmiyorum. Afiş ilgimi çekmediğinden konusuna ya da oyuncularına bir bakayım demiyorum. Daha sonra Jung Kyoung-Ho’nun bu dizide oynadığını görünce tamam diyerek başladım. Gerçekten oyunculuğunu çok seviyorum. Diğer oyuncularda bildiğim insanlardı. Ama o adama farklı bir ilgim oluştu. Fall in Love with Soon-Jung dizisinden biliyorum. Orada da sırf o adam için izlemiştim. Sonuç olarak diziyi izledim mi evet. Hemen konusundan bahsedip yorumlarıma geçeceğim.

Happy Ending Once Again Konusu

Gördüğünüz üzere dizinin ana konusu burada ki kadınların hayatları. 30 yaş üstü kadınların hayatlarında yaşadıkları problemleri ele alıyor. Erkekler konusundan yüzü bir türlü gülmeyen bu kadınların hayatlarını nasıl düzene soktuklarını izleyeceksiniz.

happy ending once again gif ile ilgili görsel sonucu
Song Soo-Hyuk

Song Soo-Hyuk, bir gazetede görev almaktadır. Magazin haberleri yapar. Bir gün ünlü bir çifti yakalamak için uğraşırken bir kadın ile karşılaşır. Kadın ile daha sonra bir kaç kere daha karşılaşırlar ve en sonunda bir bakarlar ki aynı apartmanda üstelik karşılıklı dairelerde oturmaktadırlar. Komşu çıkan bu ikili daha sonra duygusal bir ilişki yaşamaya çalışır. Bu kadın ise Han Mi-Mo’dur. Song Soo-Hyuk’un üniversite yıllarında bir birlikteliği olur ve kadın hamile olduğunu söyler. Beraber bunu aşmaya çalışırlar fakat kadın doğum yaptıktan sonra vefat eder. Bunun yüküyle Song Soo-Hyuk kendini çok zor zamanlar içerisinde bulur ve toparlanabilmek için çok uğraşır. Çocuğu ile tek başlarına kalırlar ve bütün hayatı sadece oğlu olur. Hayatına kimseyi almaz.

happy ending once again gif ile ilgili görsel sonucu
Song Soo-Hyuk ve Han Mi-Mo

Han Mi-Mo, başından bir evlilik geçmiş bir kadındır. Hayatında aşkın yeri büyüktür. Sevgi dolu bir kadındır ve tekrar evlenmek istemektedir. Boşandıktan sonra zor zamanlar geçirmiştir. Yalnız kalmayı sevmeyen bir kadındır. Kurucusu olduğu bir evlilik şirketi vardır. Orada birbirine uygun insanları tanıştırıp evlenmelerini sağlar. Kendisini seven bir kadındır. Anlayacağınız üzere asıl çiftimiz ikisidir. O kadar tatlılardı ki anlatamam. Zaten adama bayılıyorum her hareketi mi tatlı olur bir adamın. Konusu ile alakalı daha fazla söyleyebilecek bir şey bulamıyorum.

happy ending once again kdrama gif ile ilgili görsel sonucu

Dizi daha çok orta yaşlara hitap ediyor. Gençlik dizilerini izlerken daha fazla keyif alıyorum diyorsanız izlemenizi önermiyorum. Sıkıcı gelebilir. Ama genel olarak izlenebilecek, konusu açık bir dizi. Konusu güzel ilerliyor. Sıkmadan bunaltmadan beklenilen şeyleri veriyor. Her romantik dizide olduğu gibi bu dizi de beklenildiği bir son veriyor. Sıkıcı bir dizi değil asla hem komik hem romantik. Arada ağlamaklı olacağınız sahneleri de var. Oyuncular da iyi olduğu için dizi sıkmıyor. Umarım sizlerde severek izlersiniz.

İyi seyirler diliyorum Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Kwon Sung-Chan
Senarist: Heo Sung-Hee
Yayıncı: MBC
daum: 7.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015 – 2016
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir