“Gülerek”

Hepimizin hayatında değer verdiğimiz bir çok insan vardır. Ailemiz dışında seçip, gerekirse koruyup kolladığımız insanlar. Bazen onların varlığına o kadar şükrediyorum ki. Bizi ailemiz dışında biz yapan insanlar. Arada ne kadar mesafeler olsa da sanki hep yanınızdalarmış hissi çok güzel. Telefonun ucunda o anlatmasa bile onun ne hissettiğini, ne yaşadığını anlayabiliyorsanız hayat gerçekten çok garip. Birbirimizden uzağız ama aslında bir o kadar da yakın. Her zaman birbirimizi dinlemeden de anlayabiliyoruz. Onun yaşadığı acılara, zorluklara tek başına katlanması gerçeği içimizi acıtabiliyor. Bazen diyorum ki keşke birazını da bana verse de ben katlansam. Birazını bile olsa ben toparlasam da o en azından o kadarcık yükten kurtulsa.

Her zaman görüşmesek de, hatta çok uzun zamandır birbirimizi tanımasak bile o insan benim için her zaman önemli kalacak. Hayatımda belki de hiç tanışmayacağım bir insandı, yollarımız bir şekilde kesişti. O bir yerde, ben bir yerde.

İyi ki tanımışım, iyi ki hayatıma girmiş diyorum. Hepimizin yaşadığı acılar, zorluklar var. Ama maalesef hepsine tek başımıza katlanmak zorundayız. Sadece karşımızda ki insan düştüğünde yanında olamasak bile hissettirerek onu ayağa kaldırabilir. Ben bu yazıyı biraz da olsa belki onun ayağa kalmasına yardımcı olmak için yazıyorum.

Biliyorum şu an okuyorsun, senden tek istediğim iyi olman. Bana dediğin gibi iyi ol. Ben yanına gelemezsem de sen çık gel ve bana dediğin gibi “gülerek” anlat. Ne yaşıyorsan yaşa ve bir an önce atlat. Kendine gel ve yepyeni biri olarak çık gel yanıma. Hayat bazen hepimize bir şekilde değişmemiz gerektiğini söylüyor. İçinde ki iyiliği değiştirmeden, kendin için sadece kendin için iyi olacak şeyleri yaşa. Sadece kendin için iyi olacak kararlar al. Çünkü hayat aslında o kadar basit ki. Ama sen basit biri asla değilsin. Hayatın bu basitliğiyle dalga geçer gibi sen hep “iyi ol”…

İyi ki’lerimden birisin. O yüzden “iyi” ol arkadaşım. Ben yanındayım! 🙂

CG-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.