Great Seducer - Great Seducer konusu
Kore Dizileri

Great Seducer

Great Seducer, taze bitmiş, güzel bir gençlik dizisi. Woo Do-Hwan sevdiğim bir oyuncu. O yüzden tereddüt etmeden başladığım bir dizi oldu. Oyuncu kadrosu güzeldi. Özellikle bu dörtlü baya iyi olmuş. Dizinin değişik bir havası vardı. O yüzden diğer gençlik dizilerinden farkı olduğunu söyleyebilirim. Çok uzatmadan konusundan bahsedip, detaylara geçelim.

Great Seducer Konusu

Great Seducer gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Se-Joo, Choi Soo-Ji ve Kwon Shi-Hyun

Bu üçlü çocukluktan beri arkadaşlardır. Ülkenin zengin ailelerinin çocuklarıdırlar. Her zaman birbirlerini korurlar ve aralarına kimseyi almazlar. Ama birleştiklerinde insanlara kötü şeyler yapabilirler. İntikam almak için oyunlar oynayıp, insanlarla eğlenirler. Dizinin konusu da aslında tam olarak bu oyunları konu alıyor diyebiliriz.

Ä°lgili resim
Choi Soo-Ji

Choi Soo-Ji’nin başına bir olay gelir. Kendini kötü hisseden Choi Soo-Ji hemen bir plan kurup arkadaşlarıyla beraber intikam almak ister. Hep beraber oturup planı hazırlar ve Choi Soo-Ji’nin talimatları dahilinde oyun başlar. Ama bu oyun her zaman oynadıkları oyunlar gibi kolay olmayacaktır.

great seducer gif ile ilgili görsel sonucu
Kwon Shi-Hyun ve Eun Tae-Hee

Plan ise Shi-Hyun’un Tae-Hee’i kendisine aşık etmeye çalışmasıyla başlar. Shi-Hyun kızın dikkatini çekmeye çalışır ve onu elde etmeye çalışır. Plan bu şekilde başlıyor tabi ama dediğim gibi olaylar bu şekilde kolay ilerlemiyor.

great seducer gif ile ilgili görsel sonucu
Eun Tae-Hee ve Kwon Shi-Hyun

Tabi tahmin edeceğiniz üzere ikisi de birbirinden hoşlanır ve aralarında romantik bir ilişki başlar. Konusunu anlatmak inanın beni çok zorladı. Başta dediğim gibi dizinin değişik bir havası var. O yüzden böyle çok açık vermeden yazmaya çalıştım. Çünkü büyüsü bozulabilir. Daha doğru detay verirsem dizinin tadı kaçabilir. Kısa dizinin konusu ava giderken avlanmak bence. 🙂 Oyuna başlarlar ama bu oyun hepsinin hayatını tepe taklak eder.

Great Seducer Yorumları

Detaylara geçecek olursak, kızı gerçekten çok sevdim. Güçlü bir karakteri oluşu çok hoşuma gitti. Öyle çıtı pıtı saf bir kız olmaması iyi olmuş. Gerçi zengin çocuğun dikkatini çekecek tipte bir kızdı. Ama nasıl anlatsam bilemiyorum dizinin havası bir farklıydı. Böyle gençlik dizisi havası yoktu. Basit bir konusu da yoktu. Olaylar güzel ilerliyor. Ama aslında bütün olayı ortalarında zaten anlıyorsunuz. Yani öyle anlayamadığınız sonunda çok şaşıracağınız bir olay olmuyor. Zaten çoğu şeyi biliyor oluyorsunuz. Öyle gizemli bir konusu yoktu.

great seducer gif ile ilgili görsel sonucu

Ben diziyi beğendim. Yayındayken izlemiş olmama rağmen sıkılmadan  bitirdim. O bir türlü anlatamadığım değişik havası hoşuma gitti. Favori dizi listeme girmez ama sevdiğim bir dizi oldu. Karakterler gerçekten güçlüydü. Hepsi baş roldü bence. Güzel bir diziydi sonuç olarak. Daha fazla diyebileceğim bir şey yok. Umarım siz de benim gibi beğenerek izlersiniz diyor yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Adı: Great Seducer, Love Game: The Great Seduction, Tempted
Tür: Dram, Romantik, Gençlik
Yönetmen: Kang-In, Lee Dong-Hyun
Senarist: Pierre Choderlos de Laclos (orijinal roman), Kim Bo-Yeon
Yayıncı: MBC
daum: 4.8
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2018
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] Great Seducer dizisi ve The Liar and His Lover dizisinde de çok sevmiştim. İki dizi de bence kaliteliydi. Romantik ama farklıydı. The Liar and His Lover zaten tam bir müzikal gibiydi, izlemesi o yüzden de çok keyifli. Bu dizilerin yorumlarına da bakabilirsiniz.  […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir