Go Back Couple -Go Back Couple kore dizisi
Kore Dizileri

Go Back Couple

Go Back Couple, son zamanlarda biten bir dizi. Bilmem farkında mısınız ama bu ara yayında olan dizilerin hepsi güzeldi. Bence hepsinin konusu da farklıydı. Hepsi birbirinden farklı güzel diziler yayınlandı. Ben bu aralar dizilere yetişemiyorum açıkçası. Bir ara dizi yokluğuna düşmüştüm. Belki de o yüzden şimdi bu kadar dizi olunca bünyem sarsıldı. 🙂 Neyse bu dizide de farklı bir konu ele alınmış. Biraz fantastik konulu olan bir dizi. Ama genel olarak bakılacak olursa romantik-komedi dizisi. Klasiklere yakın ama farklılaştırılmış biraz. Ben sevdim hemen konusundan bahsedelim…

Go Back Couple Konusu

go-back-couple.gif
Ma Jin-Joo ve Choi Ban-Do

Ma Jin-Joo ve Choi Ban-Do, üniversite yıllarında bir görücü usulü buluşmada tanışıp sevgili olurlar. Okul biter bitmez erken yaşta evlenirler. Hayatları bu evlilik ile değişir. Yetişkin olmaya başlarlar ve hayatın gerçekleri ile yüzleşirler. Geçim derdi, çocuk büyütme vesaire gibi sıkıntılar olur. Ma Jin-Joo, evde sürekli yalnız başına çocukla beraber vakit geçirir. Bu yüzden kendini yalnız hissetmeye başlar. Choi Ban-Do, iş hayatında gerektiğinden fazla çabalamaktadır ve onun için zor zamanlar geçiriyordur. Bunu karısına yansıtmamak için bazen eve geç gelebiliyor. Bu durum ikisi tarafından dayanılmaz bir hal aldığında boşanma kararı alıyorlar.

tumblr_oyy2g9dXzQ1r3hugwo2_540.gif
Ma Jin-Joo ve Choi Ban-Do

Boşandıktan sonra bir gün sabah bir uyanıyorlar ki üniversite yıllarına geri dönmüşler. Ailelerinin evlerindeler, yaşları genç ve herkes eskisi gibi. Sonuç olarak ikisi de geçmişe yolculuk yaparlar ve bu durumu fırsata çevirmeye karar verirler. Dizi de bir geçmişte neler yaptıklarını bir de günümüzde nasıl sıkıntılar çektiklerini izleyeceksiniz. Arkadaşlık ilişkileri, aile problemleri, aralarında ki sorunları nasıl çözdüklerini  göreceksiniz.

tumblr_oy946vfiW81r3hugwo2_540.gif
Ma Jin-Joo ve Choi Ban-Do

Dizi güzel ilerliyor. Konusu baymıyor, sıkmıyor. Eğlenceli ve komikti. Ben severek izledim. Eleştirebileceğim çok bir şey bulamıyorum. Zaten oyuncularını da severim. O yüzden bana batan bir şey olmadı dizide. Aman aman bir konusu yok ama komik, eğlenceli. Ağlatan sahneleri de oldu. Yani çok kolay etkilenen biri değilim ama etkilendim nedense. Dizide ki duygu bana geçti gayet. Daha fazla diyecek bir şey yok bence diziyle alakalı. Bu tarz diziler izlemeyi seviyorsanız sizin için güzel bir dizi olabilir. Dediğim gibi ben sevdim, umarım siz de severek izlersiniz diyor yazıma burada son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! <3

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik, Aile, Gençlik
Yönetmen: Ha Byung-Hoon
Senarist: Kwon Hye-Joo
Yayıncı: KBS2
daum: 9.2
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir