Kitap

Gitme

Nefret ve aşk arasındaki mesafe ne kadardır?
Kilometrelerce mi?
Belki bir adım kadar yakındırlar birbirlerine?

Belki de aralarında zerre kadar dahi uzaklık yoktur. Üstelik birbirlerine dönüşmeleri öyle hızlı gerçekleşir ki, hiçbir kalp nasıl sevdiğinden bir anda nefret ettiğini, sonra onu yeniden nasıl sevdiğini anlayamaz.

Sırılsıklam âşık olan bir kadın… Tek gecelik ilişkilerin adamı olan bir erkek… Ve geçirilen tek geceden sonra birbirinden nefret eden ya da belki tamamen âşık olan iki insan… Gerçekte hissettikleri şeyin ne olduğunu keşfetmeleri ise hiç kolay değil… Gitme, aşkın ve nefretin sınırlarında dolanmanıza neden olacak.

Bir Selvi Atıcı klasiği daha sizlerle. Evet yine bir aşk daha yaşadım. Bence hepimizin aşık olduğu kitaplar vardır. Ben genelde hepsiyle aşk yaşıyorum. Güzel bir aşk okuyacaksınız. Eğer tadını çıkarmak isterseniz uzattıkça uzatın süreyi. Ama ben Kimliksiz de anlattığım gibi bu kitabı da bir çırpıda bitirdim. Yani bilmiyorum Selvi Atıcı’dan sadece Kimliksiz ve Gitme’yi okudum. Eminim diğer kitapları da bu kadar güzeldir. Onları da okuduktan sonra sizinle paylaşacağım.

İlk önce Kimliksiz’i yazıp sonra bu kitabı yazmak istedim. Çünkü okurken öyle bir yer gelecek ki sanki çok sevdiğiniz, uzun zamandır görmediğiniz eski bir arkadaşınızla karşılaşmışçasına bir his yaşayacaksınız. Onu tüyosunu size veremem. Ama benim o kısımda bir gözler dolu dolu olmadı değil. Belki bir Kimliksiz kadar sevmeye bilirsiniz ama bence ikisi çok farklı yerlerde konu olarak. O yüzden kıyaslama yapamıyorum.

Konusundan bahsedeceğim çok az. Kızımızın adı Hayat. Hayat uzun zamandır bir adamı takip etmektedir. Onu görebilmek için adamın gittiği mekanlara gider. Ama tabi adamın bundan haberi yoktur. Üniversite öğrencisi olan Hayat İstanbul’da en yakın arkadaşıyla beraber bir evde yaşamaktadır. Ailesi başka bir şehirdedir. Ailenin biricik, biraz şımarık kızıdır. Hayat adama aşıktır hem de körü körüne. Adam kim midir peki?

Tunç Mirza… Mirza zengin ve köklü bir ailenin oğludur. Hem çok çalışkan hem de çok çapkındır. Kendinden emin olan Mirza, öz güven sahibi bir adamdır. Yakışıklı ve iyi göründüğünün farkındadır. O yüzden çapkınlık konusunda iyidir. Sadece belirli bir kaç mekanı vardır. Onlar dışında başka bir yerlere gitmez. Tabi Hayat bunun farkında olduğu için sadece onun gittiği yerlere giderek adamı görmeye çalışır. Bir gün bambaşka bir mekanda hiç beklenmedik bir şekilde Tunç Mirza ve Hayat karşılaşır.

Bundan sonrasını anlatmama gerek yok. Yoksa sihri bozulabilir. 🙂

Severek okuduğum bir kitaptı. Tekrar tekrar okuyabilirim. Sıkılmadan bir çırpıda bitirilen aşk romanı. Okurken yaşatan bir hikayesi var kesinlikle. O yüzden bence bu kitabı okumalısın Sevgili Okur. 🙂

İyi okumalar diliyorum, umarım severek okursunuz…

Yazar: Selvi Atıcı

Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2016

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir