FOREVER

“Tadı damağımda kaldı” dediğim bir dizi daha… Gerçekten diziyi bitirdiklerini öğrendiğimde çok üzülmüştüm. Polisiye dizilerden hoşlananlar için güzel bir tercih olur bu dizi. Okuduğum yazılara göre dizi konuşulan bir dizi olmuş. Genel bakımdan çoğu kişi sevmiş. Bazı yorumlarda Sherlok Holmes havası olduğunu söylenmiş. Tabi konu olarak biraz andırıyor. Bana sorarsanız ben o tadı almadım. Sherlok Holmes tadı olan bir dizi değil bence. Ki ben Sherlok Holmes dizisini bir başka severim. Bu dizi benim için daha farklı oldu.  Oyuncu seçimi bakımından da gayet iyi bir tercih olmuş başrol oyuncusu. Ben sıkılmadan izledim her bir bölümü. Bitmesi gerçekten şok oldu benim için. Bitirilebilecek bir dizi değildi. Hala dizinin devam etmesi için istekler olduğu yönünde haberler var. Keşke tekrar başlasa. Kesinlikle izlerim.

forever henry and jo ile ilgili görsel sonucu

Dizinin konusuna gelirsek, başrol karakterimiz olan Dr. Henry Morgan polislerle iş birliğinde olup suç davalarında ölülerin incelemesini yapmaktadır. Bu incelemeler sonucu suçun kime ait olduğunu yani katili bulmaktadır. Dedektiflerle beraber suçların çözümlerini ararlar. Ama şöyle bir gerçek vardır ki Dr. Henry Morgan ölümsüzdür. Aslında bu mesleği nasıl ölebileceğini bulmak için yapmaktadır. Ölüleri inceleyerek kendine bir çıkış yolu arar. Henry ölse bile bir deniz kenarından çıkarak tekrar hayata döner ve yaşlanmamaktadır. Uzun bir yaşantı elde etmiş olduğundan gözlem yeteneği fazlasıyla yüksektir. Hem sürekli tecrübe ettiği ölümlerden dolayı, hem de uzun yaşantısından dolayı gözlem yeteneği artmıştır. Bu sayede cinayetler de suçluları bulmakta iyi bir çıkarır.

forever dizisi gif ile ilgili görsel sonucu

Evet anlayacağınız güzel bir ABD dizisi. Dizinin tadı neden damağınızda kalacak diye düşünüyorsanız hala, dizimiz maalesef bir sezon. Kısacık gelen bir hışımla izlediğim bir dizi oldu benim için. Bence izlemekten pişman olmayacağınız bir konusu var.

Umarım severek izlersiniz, iyi seyirler…

Yayın yılı: 2014
Bölüm sayısı: 22
Sezon sayısı: 1
Dizi türü: Fantastik,Polisiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.