Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather konusu
Kore Dizileri

Forecasting Love and Weather

Forecasting Love and Weather dizi ile merhabalar! Forecasting Love and Weather dizisini ilk çıktığı zaman izlemiştim. Üzerinden baya bir zaman geçmiş. Hatta dizi listelerini kontrol ederken karşıma çıktı. Park Min Young dizilerinin çoğunu izlemişim. Forecasting Love and Weather dizisi de onlardan biri oldu. Dizi eğlenceli ve güzeldi. Kısaca konusundan bahsedip yorumlara geçelim.

Forecasting Love and Weather Konusu

Forecasting Love and Weather konusu genel olarak hava durumu sunan kanalda çalışan kişilerin hayatını ele alıyor. Hava durumu haberlerinin de ne kadar önemli olduğu izlerken bize anlatıyor.

Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather park min young
Forecasting Love and Weather – Jin Ha Kyung (Park Min Young)

Jin Ha Kyung karakterini Park Min Young canlandırmaktadır. Jin Ha Kyung, ulusal hava durumu kanalında çalışan genç bir kadındır. İşinde oldukça hırslı ve başarılı biridir. Ekip başı olarak çalışması ile büroda onunla beraber başka görevliler de vardır. Hepsini kontrol edip, hep beraber hava durumu tahmini yapmaya çalışırlar. Doğru tahmin yapabilmek de oldukça önemlidir. İyi bir çalışma ve analiz gerekmektedir. Jin Ha Kyung da işini çok seven ve en iyi şekilde yapmaya çalışan biridir. 

Jin Ha Kyung hayatının en iyi dönemine girmiş ve hayatında olan sevgilisi ile bir yola girmek için hazırlanmaktadır. Ama bir gün bu durum tepetaklak olur. Hayatındaki insan ile ilişkisini kesmek zorunda kalır. 

Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather song kang
Forecasting Love and Weather – Lee Si Woo (Song Kang)

Lee Si Woo karakterini Song Kang canlandırmaktadır. Genç ve zeki bir adamdır. Yakışıklı olması ile de kızların ilgisini çeker. Yüksek IQ seviyesi ile herkesin önüne geçer. İşini en iyi şekilde yapmak isteyen biridir. Jin Ha Kyung ile aynı ekipte çalışmaktadırlar. Ona destek olurken aralarında da zamanla bir bağ oluşur.

Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather yoon park
Forecasting Love and Weather – Han Ki Joon (Yoon Park)

Han Ki Joon karakterini ise Yoon Park canlandırmaktadır. Han Ki Joon, Jin Ha Kyung’un eski erkek arkadaşı rolündedir. İkisi de aynı kanalda ama farklı departmanlarda çalışmaktadır. İşini seven ve iyi şekilde yapmaya çalışan biridir. Kötü bir şekilde ayrıldığı Jin Ha Kyung ile arasında problem günden güne farklı bir boyut alır. Jin Ha Kyung öğrendiği gerçeklerden sonra da Han Ki Joon ile muhatap olmak istemez ve iş yerinde de bu durum onu kötü etkiler. 

Forecasting Love and Weather Yorumları

Forecasting Love and Weather dizisi genel olarak kendini izleten bir konuya sahip. Ben izlerken keyif aldım. Çünkü bilmediğim bir iş kolu olmasıyla da ilgimi çekti. Televizyonda gördüğümüz hava durumlarının tahmini nasıl yapılıyor kısmını da öğrenmiş oldum. Yani aslında bu kadar ciddi ve önemli bir iş olduğunu düşünmüyordum. Onlara bilgi geliyor ve bu şekilde yayınlanıyor diye düşünüyordum. Ama tahmin durumu sıkıntılı bir hal yaratabiliyormuş. 

Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather dizi

Bilmediğim bir konu hakkında olmasıyla da ilgimi çekti. Klasik bir ofis dizisi gibi gelmedi. Öyle olduğunda izlemesi de beni artık zorluyor ve sıkılıyorum. Zengin patron ve çalışkan ama fakir kadın eklemesi de yoktu. O yüzden benim daha çok hoşuma gitti.

Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather tanıtımı

İkinci erkek olayı da güzeldi. Öyle insanı rahatsız edecek kadar uzatmadılar. Onu da sevdim. Bir dediğim gibi bilmediğim bir konu olması daha fazla ilgilenmeme sebep oldu. Love in Contract dizisini yazarken de bahsettiğim bir konu var. Park Min Young’u hep benzer rollerde görüyoruz. Farklı bir fantastik ya da aksiyon dizisinde izlemek de isterim. Healer öyle bir diziydi. Belki sonrasında o dizi tuttuğu için de o tarz bir rol istemedi. Ama bu ara çok ofis dizisinde gördük. Why Secretary Kim? dizisi de bu ofis dizilerine örnek olabilir.

Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather kore

Gelelim Song Kang’ın oyunculuğuna. Bana çok donuk geliyor. Ama bu dizide bir tık daha iyiydi. Bundan önce Nevertheless dizisinde izlemiştim. Oradaki karakteri de o kadar donuk ki beni izlerken tedirgin etti. Yani aslında o role çok uygundu. Şimdi Sweet Home diye gerilim ve aksiyon dolu bir projede yer alıyormuş. Onlar yayınlandı mı bilmiyorum. Ben daha izlemedim. Ama Nevertheless enteresan bir diziydi. Romantik desem değil gerilim desem değil enteresan bir etki bırakıyor insanda. Çok da popüler oldu. Ben daha o diziyi yazamadım. O da sırada var. 

Forecasting Love and Weather - Forecasting Love and Weather park min young ve song kang

Genel olarak oyuncular ve dizi güzeldi. Beraber çalıştıkları sahneleri ve koşuşturmaları görmek de benim hoşuma gitti. Ben severek izledim ve izlerken keyif aldım. Forecasting Love and Weather dizisi ile alakalı daha fazla söyleyecek sözüm kalmadı. Umarım siz de benim gibi keyifle izlersiniz diyor, yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Dram, Melodram

Yönetmen: Cha Young Hoon

Senaryo: Sun Young

Yapımcı: JTBC, Netflix

IMDb Puanı: 7,5

Bölüm Sayısı: 16

Gösterim Yılı: 2022

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Forecasting Love and Weather Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] ürkütücü geldi. Güven vermeyen ve enteresan bir tipti. Diğer dizilerinden birini de yazdım. Forecasting Love and Weather dizisindeki rolü tatlıydı. Sevimli olan roller de daha izlenesi geldi. Ama buradaki o gizemli […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir