Fated to love you - Fated to love you kore dizisi
Kore Dizileri

Fated to Love You

Fated to love you dizisini nedense bir türlü yazamadım. Sonunda yazmaya karar verdim. Türk televizyonunda da bir versiyonu uzun süredir yayında. Hem kıyaslama hem de tanıtım yapacağım. Bu dizi benim izlediğim ilk Kore dizisiydi. Bu diziden sonra hadi onu da izleyeyim, hadi o da olsun falan derken bu hallere geldim. 🙂 Demek ki dizi bende iyi bir etki bırakmış. Neyse dizi hakkında anlatacağım çok şey olacak bence o yüzden ilk olarak dizinin konusundan bahsedeyim.

Fated to Love You Konusu

Fated to love you gif ile ilgili görsel sonucu

Esas adamımız tabi ki zengindir. Bir kimya şirketinin başkanıdır. Güzel balerin olan bir kız arkadaşı vardır. Evlenme teklifi edecekken başına bazı ters olaylar gelir. Esas kızımız bir şirkette çalışmaktadır. İyi niyetli olduğu için kimseye hayır diyememektedir ve herkesin işini yapar. Bir gün şirkette çalışanlara seyahat şansı sunulur. Çekiliş yapılır ve iki kişi tatile gönderilir. Kızımızda bunlardan biridir. Esas adamımızda tabi ki o oteldedir. Esas adamımız kız arkadaşına evlenme teklif edeceği bu otelde bir ilacı etkisiyle esas kızımız ile gece birlikte olur. Tabi esas kızımızda aynı ilacı içmiştir. Sabah bunun şokuyla uyanırlar ve hikaye bu şekilde başlar.

Fated to love you gif ile ilgili görsel sonucu

Dizi hakkında ki en belirgin şey komik olması. Dizi ciddi anlamda komik. Özellikle Jang Hyuk kesinlikle komik. O güldükçe sizde istemsizce gülüyorsunuz. Yani dizi sevimli ve komik bence. Güzel bir romantik komedi dizisi. Tabi içinde illa ki klişeler var. Ama baymıyor insanı. Rahatlıkla izlenebilecek bir dizi olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim.

Şimdi Türk televizyonunda verilen diziyle kıyaslamak istiyorum. No:309 adında ki dizimiz tabi ki klişelerin hepsini bulunduruyor. Benim fikrimce bu tarz dizilerin Türk televizyonunda olması biraz ironi. Yani Türk kültürü ile baktığımda tabi. Açık konuşmak gerekirse diziyi bazen karşıma çıktığında izledim. Tamamen bir bölüm bitirmişliğim yok. Fakat başrol oyuncuları gerçekten çok yapma. Asla karşı tarafa bir şey hissettirmiyor ya da bana geçmedi. Bilemiyorum sevemedim. Senaryo zaten tamamen kopyala yapıştır değil. Türklere göre bir şekilde uyarlanmış. Bir Türk olarak bunları söylememde bir garip oldu tabi. Ama genelde dizilerimiz Kore dizilerinden alıntı oluyor. Çoğu dizimiz birebir aynısıydı.

Sonuç olarak dizimiz kötü değil. Tavsiye ediyorum. Eğer romantik komedi dizilerini seviyorsanız bence izlemelisiniz. Bu arada dizinin orjinali aslında Tayvan dizisiymiş. Ama ben izlemedim o yüzden yorum yapamayacağım. Umarım yayını ve diziyi sevmişsindir sevgili Okur. 🙂

İyi seyirler diliyorum! 🙂

Yapım yılı2014

Bölüm sayısı: 20

TürDram, Komedi, Romantik

Süre60 Dak.

YönetmenKim Hee-Won (ii),  Lee Dong-yoon

OyuncularJang Hyuk ,  Choi Jin-Hyuk ,  Jang Na-ra ,  Choi Woo-sik , Wang Ji-Won

SenaryoJo Jin-kuk ,  Chan-ok Joo

YapımcıMbc

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir