Extracurricular - Extracurricular konusu
Kore Dizileri

Extracurricular

Extracurricular ile merhaba! İlk çıktığı sene izlediğim ama asla unutmadığım bir dizi ile sizlerleyim. Extracurricular gerçekten kaliteli diyebileceğimiz diziler arasında yerini belli ediyor. 2020 yılının bize kattığı nadir güzel şeylerden biri diyebiliriz. Extracurricular netflix yapım olması ile kısa bölüm süresi ve sayısına sahip. İkinci sezon gelecek mi sorularına ise bir cevap bulamadım. Kısaca konusundan bahsedip yorumlara geçelim.

Extracurricular Konusu

Extracurricular konusu genel olarak para kazanmak için çalışan genç adamın hayatını ele almaktadır. Paraya çok ihtiyacı olması ile bazı suçlar işler ve kendini tehlikeli durumlar içerisinde bulur.

Extracurricular - Extracurricular cast
Extracurricular – Ji-Soo (Kim Dong-Hee)

Ji-Soo karakterini Kim Dong-Hee canlandırmaktadır. Ji-Soo liseye giden genç bir erkektir. Zor bir hayatı olmuştur ve tek başına yaşamanın zorlukları ile baş etmektedir. Parasızlıktan okula bile zor gitmesi yüzünden karşısına çıkan fırsatı değerlendirmek ister. Okulda ders notları iyi olması ile öğretmenler tarafından da örnek öğrenci olarak bilinir. Ama üniversiteye gitmek için yeterli parası yoktur. Karşısına çıkan kötü bir işi kabul edip, bu işten para kazanıp biriktirmek ister. Biriktirdiği para ile yapmak istediği tek şey herkes gibi düzgün bir hayat yaşamaktır. Ancak para kazanabilmesi için büyük bir suç işlemesi gerekmektedir.

Extracurricular - Extracurricular Kyu-Ri
Extracurricular – Kyu-Ri (Park Ju-Hyun)

Kyu-Ri karakterini de Park Ju-Hyun canlandırmaktadır. Kyu-Ri, durumu iyi olan bir ailenin çocuğudur. Ji-Soo gibi lise öğrencisi olan Kyu-Ri ailesi tarafından baskı altında yaşamaktadır. Ailesinin ondan çokca beklentisi vardır. Bu beklentileri yüzünden de baskı altında hisseder. Bundan kurtulmak için de kötü şeyler yapmak ister. Ji-Soo ile tanıştıktan sonra onun ne iş yaptığını öğrenir. Sonra onunla bu işi beraber yürütmek istediğini söyler. Beraber suç dolu olaylara bir anda karışmak zorunda kalırlar.

Extracurricular - Extracurricular Jung Da-Bin
Extracurricular – Min-Hee (Jung Da-Bin)

Min-Hee karakterini Jung Da-Bin canlandırmaktadır. Min-Hee’de lise öğrencisi olup, Ji-Soo ile aynı işin içine girer. Onun da hayatında beklediği şeyler vardır. Ji-Soo ile beraber suça karışmaktadır.

Extracurricular - Extracurricular Ki-Tae
Extracurricular – Ki-Tae (Nam Yoon-Soo)

Ki-Tae karakterini ise Nam Yoon-Soo canlandırmaktadır. Min-Hee ve Ji-Soo ile aynı okuldadır. Saldırgan yapısı ile lisede genelde sevilmeyen biridir. Min-Hee’ye karşı olan hisleri ile onu korumak ister. Min-Hee’nin karıştığı durumu fark edince bu suça o da ortak olur.

Extracurricular - Extracurricular 1. bölüm

Extracurricular Yorumları

Extracurricular dizisi genel olarak aksiyon doluydu. Bölüm sayısı 10 olmasından dolayı da dizi bir anda bitiyor. Çok çabuk sonuca bağlanıyor olması güzel. Ama finali ikinci sezon gelecekmiş gibiydi. Hala gelmediği için çok da ümitlenmiyorum. Netflix üzerinden yayınlandığı için ben ikinci sezonu gelir diye tahmin etmiştim. Kore dizisi izlemeyenlerin bile beğendiği bir konusu var. O yüzden bence diğerlerine nazaran çok daha fazla izlendi ve popüler oldu. Dünya genelinde Netflix sayesinde Kore dizilerine olan önyargı da kırıldı. Gerçekten çok güzel projeler çıkarıyorlar.

Extracurricular - Extracurricular dizi

Diziyi izlememin üstünden üç yıl geçti. Ama ben de hala aynı etkiyi yaratıyor. Gerçekten izlerken heyecanlandığım nadir dizilerden biridir. Konusundan bahsederken nasıl bir suç işlediklerinden bahsetmek istemedim. Diziyi izlerken bunu öğrenmeniz çok daha heyecan katacaktır. Lise öğrencilerinin hem yaşadığı zorluklar yüzünden nelere katlandıklarını hem de neler yapabileceklerini görüyorsunuz. Tiplerine bakınca lise öğrencisi deyip geçeceğiniz insanların nasıl bir suça bulaştığını izlemek insanı şaşırtıyor.

Extracurricular - Extracurricular oyuncu kadro

Ben izlerken şaşıranlardan biriyim. Gerçekten akıcı konusu sayesinde beni çok etkiledi. Suçu ne kadar kötü de bulsam bunu nasıl yapabilirler diye düşünmekten de kendimi alamadım. Genel olarak ben diziyi baya beğendim. Instagram üzerinden de bu dizinin konusunu anlatmıştım. Ama dizigunlugum.com’a yazmak bugüne kısmetmiş. Hep burada uzun uzun yazmak istemiştim. Şimdi ne kadar beğendiğimi istediğim kadar yazabiliyorum.

Extracurricular - Extracurricular türkçe altyazılı

Bu arada oyunculuklar da çok güzeldi. Kim Dong-Hee son yıllarda zaten ismini baya duyurdu. Bu dizi ile daha popüler olduğunu gördüm. Gerçekten güzel bir projede yer aldı. Diğer yan karakterleri çok bilmiyorum. Ama Park Ju-Hyun’da gayet başarılıydı. İkisinin de oyunculuğunu çok beğendim. Korkuyu da hırsı da çok güzel vermişlerdi. Diziyle alakalı daha fazla söyleyecek bir şeyim yok. Ben izlerken çok keyif aldım ve çok beğendim. Umarım siz de benim gibi keyifli bir şekilde izlersiniz diyor, yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Gençlik
Yönetmen: Kim Jin-Min
Senarist: Jin Han-Sae
Yapım Şirketi: Studio 329
Yayıncı: Netflix
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 10
Gösterim Yılı: 2020
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

Extracurricular Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir