Doom at Your Service - Doom at Your Service kore
Kore Dizileri

Doom at Your Service

Evet sürekli bu diziyi yazmak isteyip yazamamıştım. Bugün bunu kırıp hemen yazmam gerekiyor. 🙂 Doom at Your Service genel olarak sevdiğim bir dizi oldu. Benim diğer dizi yorumlarımı okuduysanız eğer Goblin etkimi kıramadığımı da biliyorsunuzdur. Gerçekten bir dizi de Goblin’i geçmez mi? Geçemiyor. Bilmiyorum belki bende bıraktığı etkiyle de alakası olabilir. Benim üzerimde aynı etkiyi bırakacak başka dizi de olmadı. Neyse umudum var. Bu dizi de gerçekten düzeldi. Sevdiğim iki oyuncunun olması ile de izlemek için sabırsızlandım ve yayındayken izlemeye başladım. Yayındayken izleyince etkisi de daha dağınık oluyor ister istemez. Onunla da alakası olabilir. Bir çırpıda izleyip bitiremedim. Şimdi kısaca konusundan bahsedelim. Sonra detaylı yoruma geçeriz.

Doom at Your Service Konusu

doom at your service gifs | WiffleGif
Tak Dong-Kyung

Tak Dong-Kyung, WEB romanları yayınlayan bir şirkette editör olarak çalışmaktadır. Hayatı genelde zorlu bir şekilde geçmiştir. O yüzden hep zorluklarla savaşmaya çalışmıştır. Güçlü genç bir kadındır. Bir gün çalıştığı yazarlardan biriyle görüşmeye gider ve o da bir doktordur. Ona yaptığı test sonuçlarında bir rahatsızlığı olduğunu öğrenir. Kısa süre sonra öleceğini öğrenen biri olarak hayatı tamamen değişecektir. Eee tabi bu da karşısına çıkan biri sayesinde olacaktır.

Fikir Postası — Happy or Sad Ending? Just wait until the...
Myul-Mang

Myul-Mang, öteki dünya ile aradaki bir aracıdır. Tanrı’nın görevlendirdiği biridir. Trajik olayların hepsinin onun yüzünden olduğu ve tam olarak neden dünyada var olduğunu anlamak istemektedir. İnsanların dileklerini dinler, insanlara yardım eder, kötü insanlar ile de ayrıca ilgilenmektedir. Bir gün evinde yine dilek dinlerken birinin dileğini duyar ve onun yanına gider. Bu kişi ise Tak Dong-Kyung’dur. Tak Dong-Kyung kıyamet kopması için çok içten bir dilek diler ve tanışırlar. Myuk-Mang yok olmak isterken, Tak Dong-Kyung da o kalan kısa ömründe onunla beraber her şey yok olsun ister.

4 Lessons On Love From Episodes 7-8 Of “Doom At Your Service” | Soompi

Sonrasında aralarında bir anlaşma yaparlar. Tak Dong-Kyung’un koluna bir bileklik takar ve ona dokunduğunda enerjisi ile acı çekmemesini sağlamaktadır. Hastalığı yüzünden ağırlaşacak sağlık durumu Myul-Mang sayesinde hissedilmez hale gelmiştir ve gün içinde ona bir kere dokunması gerekmektedir. Sonrasında birbirlerinin hayatlarına dahil olurlar ve olaylar ilerlemeye başlar.

Fikir Postası — Doom At Your Service Ep.2

Doom at Your Service Yorumları

Beni artık tanıyanlar biliyordur ki ben fantastik konusu olan romantik dizileri daha çok seviyorum. Bu dizi de o yüzden fazlasıyla ilgimi çekti. Diğer karakterler de iyiydi. Genelde ana karakterlerin hikayesi dışında yaşananlar benim ilgimi çekmediği için bu dizide de öyle olmasını bekledim. Ama yan karakterlerinin hikayeleri de hoşuma gitti. Özellikle editör ile yazarın ilişkilerini baya sevdim. Akıcı bir konusu vardı dizinin ama sonu tahmin edilemez değildi. Tekrar Goblin örneğini vereceğim ama yapacak bir şey yok. Onun sonunu da izlerken az çok tahmin ediyorduk. İster istemez mutlu son yaparlar demişizdir hepimiz. Ama ters köşeyi de gösterdiler bize. Yani bu dizide de bir ters köşe bekledim açıkçası. Ama bu yüzden sevmedim de diyemem. İzlerken karakterlerinin aşkı içimi ısıttı. Onlar beraber ben de hissetim. 🙂

doom at your service on Tumblr

Dizide şu da kötüydü diyebileceğim herhangi bir şey aklıma gelmiyor. Zaten öyle ufak bir detay gördüysem de şu an hatırlamıyorum. Dizi yayındayken izlediğim için üzerinden zaman geçti. Ama bende bıraktığı his güzel kaldı. Zaten ikisinin de oyunculukları o kadar güzel ki bayıldım. Çok da yakışmışlardı. Bir tane daha yapsalar keşke beraber diye de düşündüm. Genel olarak ben diziyi sevdim. Birbirlerini çok güzel sevdiler. Bunu izlemek de tabi benim inanılmaz hoşuma gitti.

First Impressions: “Doom At Your Service” Is A Poetic Mix Of Tragedy And  Charm | Soompi

Daha fazla uzatmama gerek yok. Yoksa baya bir spoiler vereceğim. Zaten sanırım konusunu biraz fazla detaylı anlattım. Gerisini de anlatırsam izlemenize gerek kalmayacak. 🙂 O yüzden ben sevdim, umarım siz de severek izlersiniz diyor ve yayına bir son veriyorum. Diğer dizi tanıtımlarında görüşürüz.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur!

Adı: Doom at Your Service – One day, Destruction Entered The Front Door of My House – 어느 날 우리 집 현관으로 멸망이 들어왔다
Tür: Dram, Fantastik, Bilim Kurgu, Romantik
Yönetmen: Kwon Young-II
Senarist: Im Meari
imbd: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2021
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. Benimde çok beğendigim ve severek
    İzedigim bir dizi oldu .. cogu kdramanin karakter isimlerini kolay ezberleyemedigim ve ayirt edemedigim icin konusunu anlayamam. Ama bunun konusu biraz daha hafif geldigi için izlemesi cok zevkliydi

  2. […] komik bir diziydi. Ben Seo In Guk oyunculuğunu seviyorum. Sevdiğim dizilerde oyanamıştı. Doom at Your Service, The Smile Has Left Your Eyes ve Shopping King Louie hepsi çok güzel dizilerdir. Özellikle en […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir