Doctors - Doctors korean drama
Kore Dizileri

Doctors

Yine ve yeniden romantik bir diziyle daha sizinleyim.  Doktorlu olan dizileri nedense seviyorum, ilgimi çekiyor. Tam olarak böyle mi denir ne kadar bilmesem seviyorum. Doctors için söyleyeceğim en iyi şey dizi de ki şarkılara bayıldım. En güzel özelliği bu oldu bence. Ama tabi diziye de kötülük edemem. Diziyi de sevdim. Ben Park Shin-Hye’ı pek sevmezdim. The Heirs dizisinde pek hoşlanmamıştım. Ama burada sevmeye başladım. Rolünü çok sevdim. Asi bir kız çıkartmış olmaları çok hoşuma gitti. Bir de baya güzelleşmiş. Bu dizide gözüme çok güzel gözüktü. Kim Rae-Won’un izlediğim ilk dizisiydi. Onu da çok sevdim. Gülümsemesi özellikle çok güzel. Sonuç olarak ben diziyi sevdim. Sadece 16 bölüm olsaydı daha güzel olur muydu diye düşünüyorum. 20 bölüm olduğu için konu biraz yavaş ilerliyormuş hissi oluştu. Ama hemen bitirdim. Sonunu da güzel bağlamışlar. O yüzden sıkılmadan bitirdim.

Doctors Konusu

doctors dizis ile ilgili görsel sonucu

Konusu ise asi kızımızın hayatını konu alıyor. Zor bir hayat yaşayan kızımızın nasıl doktor olduğunu anlatıyor. Kısaca bahsetmek istiyorum. Çünkü dizinin başını anlatırsam çok tüyo verecekmişim gibi hissediyorum. Asi kızımız lisedeyken ailesiyle zor zamanlar geçirir. Sonra babası onu büyük annesinin yanına bırakır ve orada yaşamaya başlar. Orada ki okula başlar. Okulda ki sınıf öğretmeniyle yani esas erkeğimizle tanışır. Devamından bahsetmeyeceğim dediğim gibi bütün konu gidecek yoksa. Ama bence bu kadarı bile başlamanıza yeter.

İlgili resim

Oyuncu kadrosu da güzeldi. Sıradan bir diziydi diyemem. Bence izlemeye değer bir dizi. Kesinlikle şarkılarını bir dinlemelisiniz. Benim favorilerim “no way” ve “you are pretty”, öneririm. Dizide her bölüm başı ve sonunda bazı sözler söyleniyor. O da çok hoşuma gitti. Eminim ki izleyen herkesin hoşuna gitmiştir o kısımlar. Genç bir kadınla, olgun bir adamın aşkını izleyeceksiniz. Çok sevimli bir çift olmuşlar. Dizi hem gülümsetip hem de ağlatıyor. Ben öyle çabuk etkilenen biri olmasam da ağladım.

Umarım sizde benim gibi severek izlersiniz sevgili okur. 🙂

İyi seyirler diliyorum!

Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Oh Choong-Hwan
Senarist: Ha Myung-Hee
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Yorumlar

  1. dizigunlugum says:

    Evet no way <3

  2. […] izlemediyseniz hemen izleyin derim. Doctors dizisi konusu ve görüşlerini görmek için buraya […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir