Discovery of Romance - Discovery of Romance konusu
Kore Dizileri

Discovery of Romance

Bir romantik komedi dizisi ile tekrar merhaba. Discovery of Romance tatlı bir dizi oldu. Bu diziye başlama nedenim çok basit. Eric yüzünden başladım. Oyunculuğunu gerçekten seviyorum. Daha önce bir dizisini izlemiştim ve hoşuma gitmişti. Yorumları sayesinde bir cesaret başladım. Konusundan kısaca bahsedeceğim. Uzun uzun anlatabileceğim bir konuya sahip değil. O yüzden hemen konusuna geçelim.

Discovery of Romance Konusu

discovery of romance gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Room ve Kang Tae-Ha

Lee Room ve Kang Tae-Ha birbirlerini seven bir çifttir. 5 yıl kadar beraberlikleri devam etmiştir. Ama bir şekilde araları açılır ve ayrılırlar. Bu ayrılığın sonrasında birbirleri ile hiç karşılaşmamışlardır. Yıllar sonra tesadüfen karşılaşırlar. Lee Room yeni biriyle beraberdir. Kang Tae-Ha ile karşılaşınca kafası ister istemez karışır.

discovery of romance gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Room ve Nam Ha-Jin

Nam Ha-Jin, Lee Room ile çok güzel bir ilişki içerisindedir. Her zaman birbirlerini anlamaya çalışırlar. Çok nazik ve iyi kalpli biridir. Lee Room için mükemmel bir erkek arkadaştır. Ama hayatlarına tekrar Kang Tae-Ha girince ilişkileri eskisi gibi olmamaya başlar.

discovery of romance gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Room ve Kang Tae-Ha

Dizinin kısaca konusu böyle ilerliyor. Aslında dizi güzel bir konuya sahip. Ama son bölüme gelene kadar can çekiştim. Kızı gerçekten sevmedim. Bilemiyorum. Sürekli adama geri dönmesi, her seferinde ne hissettiğini bilmemesi vesaire bunlar beni yordu. Ayrıca dediğim gibi diziye Eric yüzünden başladığım için onunla daha çok sahnesi olsun isterdim. Çoğu yerde ileriye sardım diziyi. Dizinin ilk bölümünden itibaren sonunda nasıl bir final yapacağını zaten anında anlıyorsunuz. Çok basit ilerleyen bir konu. Klasik bir konu diyelim.

Discovery of Romance Yorumları

discovery of romance gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Room ve Kang Tae-Ha

Röportaj yaptıkları kısımlar çok hoşuma gitti. Böyle daha sizinle konuşuyorlarmış gibi oluyor ve o sahneler gerçekten komikti. Final bölümü gerçekten hiç güzel değildi. Yani bari biraz değişik bir şey olsaydı. Çok klasik bir son olmuştu. En azından birleştikleri kısımları daha uzun olsaydı. Beraber olmalarını 16 bölüm beklemişim sadece 2 dakika için mi diye düşünüyor insan. Bölüm sayısı bence uzundu 10 bölüm olsa tadından yenmez. Gereksiz uzatılmış gibi geldi. Bilemiyorum. Yani ama genel olarak güzeldi. Zaten Eric başlı başına izleniyor. Adam kendini izletiyor.

discovery of romance gif ile ilgili görsel sonucu
Kang Tae-Ha

O zaman Eric ile bitiriyorum. Dizi kesinlikle izlenmesi gereken diziler listesine girmez. Ama can sıkıntısında iyi gidiyor. Ayrıca kızı da severseniz daha da hoşunuza gidebilir. Ben sevemediğim için biraz sıkılmış olabilirim. Neyse dizi hakkında daha fazla söyleyecek bir şey bulamıyorum. Umarım severek izlersiniz diyor yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Kim Seong-Yun
Senarist: Jung Hyun-Jung
Yapımcı: Kim Hyung-Suk
Yayıncı: KBS2
daum: 9.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2014
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir