Yabancı Diziler

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency

dirk gently's holistic detective agency ile ilgili görsel sonucu

Biliyorsunuz ki uzun zamandır yabancı dizilere bakamıyorum. Kore dizilerinden fırsat buldukça izlediğim diziler vardı elbet. Ama bu aralar neden bilmiyorum Kore dizilerinden biraz uzaklaştım. Çünkü açıkçası şu an yayında olan dizileri pek sevemedim. Bu ara güzel dizi yok bence. Eski dizilerinde çoğunu izledim. O yüzden stok dizilerimde bitti. Bu arada da tabi ki en büyük nimetlerimizden biri olan netflix sağ olsun bize güzel diziler, filmler öneriyor. Bu diziye de gelen bir öneri bildirimi ile başladım. Net bir şekilde söylüyorum baya beğendim. Konusundan kısaca bahsedip yorumuma geçiyorum hemen.

Ä°lgili resim
Dirk Gently

Dirk Gently, bir dedektiftir. Fakat davaları genellikle doğaüstü olaylara bağlıdır. Evrenin ona getirdiği davaları arkadaşları ile beraber çözmeye çözmeye çalışırlar. Davaları çözerken yaşadığı olayları konu alıyor. Bilim kurgu dizisi sevenlerin nefessiz bir şekilde izleyeceklerine eminim.

dirk gently's holistic detective agency gif ile ilgili görsel sonucu
Todd Brotzman

Todd Brotzman, normal hayatına devam ederken birden bütün hayatı saçma bir hal almaya başlar ve karşına Dirk Gently çıkar. Dirk ile karşılaştıktan sonra her şeyin aslında birbirine bağlı olduğunu anlar ve zorlamada olsa Dirk ile beraber çalışmaya, davaları çözmeye başlar.

Ä°lgili resim

Şöyle söyleyeyim, dizi gerçekten komik ve merak uyandıran bir dizi. Bütün karakterler çok iyi. Yani her birinin bir hikayesi var. Bence başrol durumu çok yansımıyor dizide. Hepsi sağlam karakterler. Zorba Üçlü hele çok komikti. Bart efsaneydi. Yani hepsi birbirinden harika diyebilirim. Hem gizem durumu, hem bilim kurgu olması ister istemez diziyi izletiyor. Yani her bölüm sonu geldiğinde diğerini hemen açmak istiyorsunuz. Çok beğenerek izledim. Bir gram sıkılmadım. Hatta bitmesini istemedim. Bölümleri zaten çok değil. Zaten uzatmış olsalardı dizi bozabilirdi. Her sezon bir davayı çözüyorlar. 2 sezonluk mükemmel, çerezlik bir dizi.

Ä°lgili resim

Ben netflix üzerinden izledim. Ama internette de vardır diye biliyorum. Bu ara gerçekten çok iyi diziler var. Bunlardan bir tanesi de buydu bence. Eğer bilim kurgu dizileri seviyorsanız dediğim gibi hemen başlayın. Çünkü kaçırılacak bir dizi olduğunu hiç düşünmüyorum. Umarım sizlerde severek izlersiniz diyor yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Bilim Kurgu, Gizem, Fantastik, Komedi

Yapımı: 2016 (ABD)

Yaratıcı: Max Landis

Sezon: 2

Bölüm sayısı: 1. Sezon; 8 – 2. Sezon; 10

Bölüm süreleri: 42 dk

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir