Descendants of the Sun - Descendants of the Sun oyuncuları
Kore Dizileri

Descendants of the Sun

Güzel bir aksiyonlu romantik Descendants of the Sun dizisini bitirdim. Aksiyonlu olanları daha çok sevdiğimi fark ettim. Bu diziyi de bir çok kez görüp, izlesem mi diye düşünüp, izlememiştim. Sonra bir gün evet artık zamanı geldi dedim. Biraz önce diziyi bitirdim ve tap taze duygularımla yazıyorum. Sonunda izledim diziyi ve iyi ki izlemişim diyorum. O zaman bu “iyi ki”me başlıyorum…

Descendants of the Sun Konusu

İlgili resim

Ana karakterlerimizden olan Yoo Shi-Jin ile başlayalım. Yoo Shi-Jin özel kuvvetlerde asker olarak çalışmaktadır. Özel görevlere giderler ve takımın lideridir. Bu takım ülkenin en iyi askeri takımlarındandır. Genellikle yurt dışına göreve giderler. Karakteri ise fotoğraftan anlayacağınız üzere gayet sevimli. Askerliği en iyi şekilde yapmaya çalışan bir asker. Zaten aksiyon sahnelerinde bunu gayet net bir şekilde göreceksiniz. Bir asker olarak ülkesini en iyi şekilde takımıyla beraber korumaktadır. Takım arkadaşlarına bağlılığını da izleyeceksiniz. Hem arkadaşlık hem aşk…

İlgili resim

Yoo Shi-Jin’in en yakın arkadaşı olan Seo Dae-Young’dan devam edelim öyleyse. Seo Dae-Young da iyi bir askerdir. Yoo Shi-Jin ile aynı takımda görev alırlar. Bütün zorlu görevlerin üstesinden beraber gelirler ve birbirlerine destek olurlar. Bu ikiliyi tabi ki güzel birer aşk bekler. Şimdi biraz dizinin konusuna giriş yapalım.

İzinde olan Yoo Shi-Jin ve Seo Dae-Young dışarda dolaşırken bir hırsızlık olayına şahit olurlar. Hırsızlık yapan çocuğu tam olarak bu şekilde durdururlar. Çocuk motordan düşer ve yaralanır. Yoo Shi-Jin ilk yardım uygular ve çocuğu hastaneye gönderirler. Daha sonra bir şeyi fark ederler ki hırsız çocuk Seo Dae-Young’un telefonunu çalmıştır. Telefonu geri almak için çocuğun olduğu hastaneye giderler.

Song Joong Ki Descendants Of The Sun GIF | Song joong ki, Wtf face ...

Hastaneye vardıklarında Yoo Shi-Jin’i güzel bir sürpriz beklemektedir. Güzeller güzeli bir doktor ile karşılaşırlar. Hırsız çocuğun çaldığı telefon sayesinde doktor Kang Mo-Yeon ile tanışırlar. Kang Mo-Yeon öğrencilik yıllarında başarılı bir öğrenci olup doktor olmuştur. Hastane içinde iyi doktorlar arasında yer alır. Zamanla tabi ki tanınan bir doktor olur. Yoo Shi-Jin ile ilk karşılaşmalarından sonra ikisi de birbirinden etkilenir.

Kore Kutusu: ➤ 2016'nın Dizisi : Descendants Of The Sun

Şimdi sıra diğer güzel doktorumuza geldi. Yoon Myeong-Joo hem asker hem de doktordur. Askeri birliklerde çalışmaktadır. Yoon Myeong-Joo’nun babası da komutandır. Yoo Myeong-Joo ile Seo Dae-Young birbirlerine aşıktırlar. Bir şekilde askeri birlikte tanışırlar ve birlikte olmaya başlarlar. Ama aralarında bir engel vardır ki onları ayrı kalmak zorunda bırakır. Yoon Myeong-Joo’nun babası Seo Dae-Young ile beraber olmasını istememektedir. Seo Dae-Young bu yüzden Yoon Myeong-Joo’ya adım atamamaktadır. Seo Dae-Young ondan kaçmaya çalışır. Yoon Myeong-Joo ile Kang Mo-Yeon önceden aynı hastanede çalışmışlardır. Oradan birbirlerini tanırlar.

The descendants GIF - Find on GIFER

Yani anlayacağınız üzere dizi de iki tane bir birinden tatlı çift izleyeceksiniz. Bu arada izledikten sonra hangi çifti daha çok sevdiğinizi bana da söyleyin lütfen. Benim ki zaten yazının devamından belli olacaktır.

Descendants of the sun GIFs - Get the best GIF on GIPHY

İlk karşılaşmadan sonra birbirlerinden etkilenen bu çift randevuya çıkamaya karar verirler. İlk randevularında tam buluşacakken Yoo Shi-Jin’in telefonu çalar ve göreve çağrıldığını öğrenir. Hastanede Kang Mo-Yeon’u beklerken onu göremeden hemen hastanenin çatısına çıkar. O sıra da Kang Mo-Yeon’u arar ve çatıda olduğunu, gitmek zorunda kaldığını söyler. Arkasından Kang Mo-Yeon çatıya çıkar ve bir helikopterin çatıya indiğini görür. Yoo Shi-Jin helikoptere binmeden önce sinemaya gitmek için Kang Mo-Yeon’dan söz alır ve gider. Görevden döndüğünde beraber sinemaya giderler ama yine aldığı telefon ile göreve çağrılır. Yoo Shi-Jin daha film başlamadan gitmek zorunda kalır. Randevuları bu şekilde tekrar mahvolur. Daha sonra tekrar bir araya geldiklerinde Kang Mo-Yeon artık görüşmek istemediğini söyler ve bu şekilde yollarını ayırırlar.

Descendants of the Sun – My First K-Drama Ever! – A Gypsy ...

Daha sonra Yoo Shi-Jin görev için tekrar yurt dışına çıkar. Kang Mo-Yeon ise hastanede çalışmaya devam etmektedir. Bir yardım projesi açıklanır ve yurt dışında bir yerde gönüllü doktorlara ihtiyaç vardır. Hastane başkanı Kang Mo-Yeon’dan bir kaç gönüllü doktor ile ihtiyaç görülen yere gitmesini istemiştir. Gönüllü doktorların başı olarak bu görevi üstlenen Kang Mo-Yeon gittiği yer de Yoo Shi-Jin ile karşılaşır.

Dizi tam olarak böyle başlıyor… Umarım zevkle seyredersiniz sevgili okurlar.

Tür: Dram, Romantik, Aksiyon

Yönetmen: Lee Eung-Bok

Senarist: Kim Eun-Sook, Kim Wom-Suk

Yapımcı: Bae Kyung-Soo, Ham Young-Hoon, Yoo Jong-Seon, Park Woo-Ram

Bölüm sayısı: 16

Yapım yılı: 2015-2016

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] 7-Descendants of the sun […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir