Dangal

İlgili resim

İlk olarak söyleyeceğim şey filmin konusu gerçek bir hikayeden esinlenilmiş. Zaten film bittikten sonra gerçek kişilerin fotoğrafları falan veriliyor. Ben gerçek olduğunu bilmeden izlemiştim sonunda görünce şaşırmıştım baya. Aslında açık konuşmak gerekirse Hint dizilerini de filmlerini pek sevmem. Nedenini bilmiyorum ama beni çekmiyor. Daha sonra arkadaşlarımın ısrarıyla bu filme başladık. Ön yargı gibi değildi. Filmlerinin güzel olduğunu biliyorum. Ama sevemedim bir türlü. Neyse şimdi sonuca geleyim, iyi ki izlemişim diyorum. Hiç sıkılmadım. 3 saat süren bir film ama tek bir dakikasından bile sıkılmadım. Zaten başrol oyuncusunu tanıyordum. Sürekli izlerken ne kadar yaşlanmış diye bile üzüldüm. Sizler de tanıyorsunuzdur, 3 İdiots filminden. Aamir Khan zaten çok iyi bir oyuncu bunu kimse inkar edemez. O yüzden filminde kötü olmasını bekleyemezsiniz.

İlgili resim

Filmin konusuna gelecek olursak; Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesini anlatıyor. Mahavir eski milli güreşçilerden. Ama ülkelerinde onu ileriye götürecek imkanlar olmadığı için dünya şampiyonasına gidemiyor. O yüzden hep içinde bir ukde kalıyor. Evleniyor ve çocukları oluyor. Tek hayali bir erkek çocuğu olsun ve onu güreşte dünya şampiyonu yapsın istiyor. Ama ne kadar deneseler bile hep kız doğuyor. Bir gün bir şekilde Mahavir kızlarını güreşle tanıştırıyor. İki kızını da eğitmeye başlıyor.

dangal afiş ile ilgili görsel sonucu

Aralarında ki ilişki, çabaları o kadar güzel anlatılmış ki anlatamam. Bir babanın gerçekten çocukları için yapamayacağı şey yok. Hem çok duygusal hem çok heyecanlı. Kızların güreştikleri sahnelerde hadi kızım hadi diye diye izlemiştik. Film kesinlikle izlenmesi gereken bir film. Eminim özellikle her kız çocuğu bu filmi sıkılmadan izler.

dangal afiş ile ilgili görsel sonucu

Bu arada filmde şarkılar da çok güzel. Hem ara ara güleceğiniz hem de ağlayacağınız bir film. Kadınların yapamayacağı şey yok bunu da anlıyoruz bu şekilde. Film hakkında daha fazla söylenecek söz bulamıyorum. O yüzden hala izlemediyseniz hemen izleyin.

İlgili resim

İyi Seyirler Dilerim!

Yönetmen: Nitesh Tiwari

Senaryo: Nitesh Tiwari

Yapımcı: Aamir Khan, Kiran Rao

Yapım yılı: 2016

Süre: 169 Dakika

Tür: Biyografik, Spor, Dram

İMDB: 8.8

Dil: Hintçe

Ülke: Hindistan

3 Responses

  1. evet Aamir Khan yine harikalar yatmış o yüzden izlememek elde değil. En kısa zamanda izle ve bana yaz lütfen <3

  2. Evet Dangal izledikten ve yanımdaki peçete yığınını en yakın çöp poşetine fırlattıktan sonra instagramda şu cümlelerle afişi paylaştım “yine ADAM gibi bir film izledik.” Ne demeliyim bilmiyorum Aamir Khan deyince hayal kırıklığına uğrayamıyorum. Gözlerim parıldadı, gülümsedi, ağladı, şaşırdı ~ İzlediğim için kendimi gururlu hissettim, kadın olduğum için gururlu hissettim, bunu hissettirebilen asıl teşekkürü hakeder:Aamir Khan ve oyuncuları ve bu filmi izlememi sağlayan güzellik sen de en güzel teşekkürü hakediyorsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.