Dali and the Cocky Prince - Dali and the Cocky Prince konu
Kore Dizileri

Dali and the Cocky Prince

Dali and the Cocky Prince dizisi ile tekrardan merhaba. Dali and the Cocky Prince dizisini daha önce izlemiştim. Sanırım yayındayken izlediğim bir diziydi. Genel olarak Park Gyu Young benim sevdiğim bir oyuncu. Kim Min Jae de tatlı bir adam. O yüzden diziyi izlemek çok keyifliydi. Bir de dizi afişleri çok güzel. Dikkat etmeyenler varsa, tüm afişlerine göz gezdirebilir. Çok sanatsal ve farklı bir tasarım olmuş. Onları görünce insan izlemek istiyor. 

Dali and the Cocky Prince Konusu

Dali and the Cocky Prince konusu oldukça eğlenceli. Entelektüel bir kadın ile son derece düz bir adamın romantik hikayesini izliyorsunuz. Okul ile ilgisi hiç olmamış, kitap okumayan ve sanat ile alakalı hiçbir ilgisi olmayan bir adam, bir gün çok güzel ve prenses gibi bir kadın ile tanışır. Hikaye bu şekilde başlar.

Dali and the Cocky Prince - Dali and the Cocky Prince yapım yılı
Dali and the Cocky Prince – Jin Mu-Hak (Kim Min Jae) ve Kim Dal-Ri (Park Gyu Young)

Kim Dal-Ri, çok güzel ve yetenekli bir kadındır. Yurtdışında yaşamakta ve sanat eğitimi almaktadır. Kendini çok güzel geliştirdiği bir dönemde Kore’den gelen haber ile ülkesine geri dönmesi gerekir. Döndüğünde de Chungsong Sanat Müzesine müdür olacaktır. Onun için bir işletme sahibi olmak çok yeni bir şey olduğu için finansal olarak da ne yapacağını bilmediğim bir durum ortasında kalır. 

Dali and the Cocky Prince - Dali and the Cocky Prince kore dizi yorumu
Dali and the Cocky Prince – Kim Dal-Ri ve Jin Mu-Hak

Jin Mu-Hak, genç bir iş adamıdır. DonDon F&B adında bir şirketin müdürü olarak görev yapmaktadır. Ailesinden gelen bu şirket ile pek çok yerde restoranı bulunmaktadır. Ailesinin emeği ve kendi ticari zekası sayesinde işleri ileri kötürmüşler ve bu şekilde zengin olmuşlardır. Genel olarak okul hayatı ve geçmişine bakıldığında başarılar ile dolu bir zamanı olmamıştır. Ama ticari zekası ile para kazanma konusunda oldukça yeteneklidir. 

Dali and the Cocky Prince - Dali and the Cocky Prince konusu nasıl

Bir gün önüne bir fırsat çıkar ve bir sanat müzesi sahibi olabilir. Bu onun için ticari anlamda önemli bir adımdır. Sanat müzesini ele geçirmek için çalışmalar yaparken de Kim Dal-Ri ile tanışır. Kim Dal-Ri son derece şık ve kibar bir kadındır. Jin Mu-Hak onu gördüğünde etkilenir ve zamanla aralarında romantik bir ilişki başlar. 

Dali and the Cocky Prince Yorumları

Dali and the Cocky Prince konusu açısından oldukça akıcı bir dizi. Basit bir konusu var. Hem komik hem biraz dram hem de romantik olması ile kendisini izletiyor. Farklı iki insanın birbirini nasıl sevdiğini izliyorsunuz. Zamanla aralarındaki yakınlaşma hem eğlenceli hem de heyecanlı oluyor. Dediğim gibi ben dizinin afişlerini çok beğendim. İlk onları görünce bir konusuna bakayım dedim ama bakmadan bile başlatabilecek kadar güzel tasarlamışlar.

Dali and the Cocky Prince - Dali and the Cocky Prince dizi konusu
Dali and the Cocky Prince – Afişleri

Dizi genel olarak akıcı gidiyor. Öyle çok kaos olaylar yok. Öyle olması daha iyiymiş gibi geliyor. Çünkü çok karışık olsaydı bu kadar keyif vermeyebilirdi. Başı da sonu da oldukça güzel bağlanmış ve klasik bir romantizm yerine farklı bir konu seçilmiş.

Dali and the Cocky Prince - Dali and the Cocky Prince dizi tanıtımı

Dali and the Cocky Prince dizisini ben sanıyorum ki yayındayken izlemiştim. Çünkü bölüm beklediğimi hatırlıyorum. Dizi 2021 yapımıymış, ne kadar uzun zaman olduğunu şimdi anladım. İzeyeli iki sene olmuş ama bende bıraktığı o sevimli etki yazarken aklıma geldi. 

Dali and the Cocky Prince dizisi için bir kelime kullanmam gerekse “sevimli” derdim. Başroller oldukça tatlıydı. Park Gyu-Young en son The Devil Judge dizisinde izledim. O yüzden ben de şu an ekstra bir sevgisi de oluştu. Diziyi izlemeyenlere kesinlikle öneririm. Onun tanıtımını da hemen yaptım zaten. 🙂

Dali and the Cocky Prince - Dali and the Cocky Prince Kim Min Jae

İzlemesi kolay ve eğlenceli diziler güzel oluyor. Arada tabi insan aksiyon olsun istiyor. Ama kafa dağıtmak, kendini yormadan dizi izlemek istediğim zamanlarda bu tür diziler çok hoşuma gidiyor. Tam da böyle hissettiğim bir dönemde izlediğim için daha çok hoşuma gitmiş olabilir. 

Ben diziyi genel olarak çok sevdim. İzleyenler varsa eğer aşağıda yorumlarda buluşabiliriz. İzlemeyenler de izledikten sonra yorum bırakabilirler. Dizi durum değerlendirmesi için beni de unutmayın. Şimdi çok da uzatmadan yayına bir son veriyorum. Umarım siz de benim gibi keyif alarak izlersiniz.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 😊

Tür: Komedi, Romantik, Dram

Yönetmen: Lee Jung Sub

Senaryo: Son Eun Hye

Yapımcı: KBS2

IMDb Puanı: 8.5

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2021

Gösterim Yılı: 2021

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Dali and the Cocky Prince Fragmanlar

Dali and the Cocky Prince 1. Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=QUT2qYAP44I

Dali and the Cocky Prince 2. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir