Cruel City - Cruel City kore dizisi
Kore Dizileri

Cruel City

Eski sayılan Cruel City bir aksiyon dizisi. Başrol oyuncuları sayesinde başladım. Daha doğrusu bir tanesi var ki her dizisinde bayılarak izlediğim insan. Jung Kyoung-Ho’ya gerçekten bayılıyorum. Adamın değişik bir karizması varmış. Diğer izlediğim dizileri hep romantik komedi olduğu için, sempatik bir adamı izledim. Ama bu dizi içerisinde bambaşka bir insanı izliyormuş hissi yaratıyor. Hep izlemeyi ertelediğim bir diziydi. Ama böyle bir zaman içerisinde izlemiş olmak daha iyi geldi bana. Çünkü gerçekten diziler bitiyor gittikçe ve ben eski dizileri izlemeyi pek sevmiyorum. Ama bu diziyi bayılarak izledim. Çok uzatmadan konusuna geçelim…

Cruel City Konusu

İlgili resim
Jung Shi-Hyun (Doktorun Oğlu)

Jung Shi-Hyun, yetim bir adamdır. Babasını hiç tanımamaktadır. Annesi ise bir genelevde çalışmaktadır. O küçükken yüksek doz uyuşturucu yüzünden hayatını kaybetmiştir. Tek başına kalan Jung Shi-Hyun yetimhaneye verilir ve daha sonra ona bakan genelevde çalışan başka bir kadın onu yetimhaneden kaçırır. Uyuşturucu işi yapan çetenin içerisinde büyüyen Jung Shi-Hyun zamanla büyük patron olma yolunda ilerler. Gerçek ismini çete içerisinde kullanmaz ve ona takma adı olan Doktorun oğlu olarak seslenirler. Polisler kim olduğu bilmemektedir. Ellerinde Doktorun Oğlu ismi dışında hiç bir bilgi yoktur. Bu yüzden kimliğini iyi bir şekilde gizlemeye uğraşır. Yalnız bir adamdır. En yakınından bile gizlemesi gerek şeyler vardır. Bu durum yüzünden çok acı çekiyordur. Kimsenin desteğini almadan, yalnız başına sorunlarını halletmeye çalışmaktadır. Öyle bakışları var ki insanın gözleri doluyor. Çoğu kez ben yaşadım. Bakışlarından adamın yalnızlığını hissedebiliyorsunuz.

cruel city gif ile ilgili görsel sonucu
Ji Hyeong-Min

Ji Hyeong-Min, iyi bir polistir. Uyuşturucu çetesini çökertmek için kurulan özel bir timin liderliğini yapmaktadır. En büyük amacı bütün uyuşturucu çetelerini bitirmektir. Uzun süreli bir ilişki vardır. Sevgilisi de polistir. Beraber aynı timde çalışmaktadırlar. Bir gün Doktorun Oğlunu yakalamak için yapılan operasyonda sevgilisi hayatını kaybeder ve suçlu Doktorun Oğlu olur. Bu yüzden Ji Hyeong-Min sevgilisini kaybettiği için büyük bir hırs ile Doktorun Oğlunu yakalamak için uğraşmaya başlar.

cruel city gif ile ilgili görsel sonucu

Cruel City Yorumları

Konuyu toparlayacak olursak uyuşturucu çetesi ile polislerin arasında geçen olayları konu alıyor. Ama inanın aslında konu bu cümle kadar basit değil. Aksiyon dizilerini seviyorsanız eğer içerisinde bulunan gizem çok tatlı oluyor. Bu dizide fazla gizemli bir dizi aslında. Başta gördüğünüz hiç bir şey son da aynı olmuyor. İnanın büyük bir heyecanla izletiyor dizi kendisini. Dizinin türünde romantik kelimesi yazmış olmasına aldanmamanızı öneririm. Çünkü dizi de toplasan beş romantik sahne vardır. O da olmasa da olurmuş. Ben kızı pek sevmedim. Sonuç olarak konusundan daha detaylı bahsetmek istemiyorum. Çünkü o karmaşık hal asıl izletiyor. İlk bölümden itibaren şaşırmaya başlatıyor izleyiciyi. Bu yüzden detaysız bir konu özeti olsun bu sefer. Bana kalsa uzun uzun bütün diziyi yazabilirim ama sihri bozulmasın. 🙂

İlgili resim

Dizinin dövüş sahneleri fazlasıyla keyifliydi. Gerçekten sadece dövüşselerdi onu bile izlerdim. Özellikle Doktorun Oğlunun dövüş sahneleri inanılmaz güzeldi. Dizi eski olmasına rağmen beni rahatsız etmedi. Sadece Doktorun Oğlunun gözüne çekmiş olduğu o siyah kalem… Evet o biraz rahatsız etmiş olabilir. Eski modalar beni gerçekten açmıyor. Ama ne olursa olsun kalemli de olsa umurumda olmadan izledim. Arada böyle farklı aksiyon konulu diziler izlemek bana iyi geliyor. Bence herkesin seveceği tarzda olan bir senaryosu var. İçinde her şeyi barındırıyor. Dizinin müzikleri harika kesinlikle dinlemenizi öneririm. Aşağıya linklerini bırakacağım.

İlgili resim

Aslında başrol tek kişi gibi gözükse de diziyi izlerken hepsi ana karaktermiş gibi geliyor. Hepsini zincirleme bir şekilde birbirine bağlı. Olay örgüsü çok güzel ilerliyor. Ama okuduğum yorumlardan final bölümü gerçekten anlaşılmamıştı. Büyük bir merakla final bölümünü izledim o yüzden ve evet bende bütün yorumlara katılıyorum. Final bence başka bir şekilde olabilir. Daha iyi bir son olabilirdi yani. Ama diziye yakışmış mı yakışmış. Klasik bir son yapmamışlar. Farklıydı, beklenilen gibi olmaması bence daha iyi. Tahminlerin tutmuyor sonuç olarak. Ama içinde bir ukde kalıyor. Yalan söyleyemeyeceğim. Sonunda ne anlamak isterseniz onu anlıyorsunuz. Bana mesela ikinci sezon gelecekmiş hissi bıraktı ama dizi 2013 yapım bu zamana kadar gelmediyse bir daha gelmez diye düşünüyorum. Gelse izler miydim? -Kesinlikle evet.

İlgili resim

Diziyle alakalı daha fazla yorumum yok. Çok açık bir anlatım olmasını istemediğim için konuyu dediğim gibi uzatmadım. İnanın böylesi sizin için izlerken daha iyi oluyor. Çünkü ben detaylı okuyup izlediğim için başlarda olan olayların çoğunu biliyorum. Bekledim sadece. O yüzden bilmeden izleseydim daha heyecan verici olurdu. Gerçi hiç yoktan son bölümler de neler olacağına dair pek fikrim yoktu. Eğer onlara da kendimi tutamayıp baksaydım dizinin bir anlamı olmayacaktı. Aksiyon dizileri sevenler, eğer hala bu diziye başlamadıysanız, durmayın hemen başlayın. 2013 yapım olmasına rağmen iyi bir senaryo izleyeceksiniz. Umarım sizler de benim gibi beğenerek izlersiniz diyor yazıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Benim sevdiğim şarkılar;

Cruel City OST – Kim Yong Jin (Bohemian) – Wound şarkısı için buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Jo Jung Hee – Everyday şarkısı için buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Tür: Dram, Romantik, Aksiyon
Yönetmen: Lee Jung-Hyo
Senarist: Yoo Sung-Yeol
Yapımcı: Kim, Uno, Kang Cheol-Woo, Kim Eui-Seok
Yayıncı: JTBC
daum: 9.4
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2013
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] sevimli geliyor. Aksiyon dizilerinde de bildiğim için Jung Kyung Ho vazgeçilmez bir oyuncu oldu. Cruel City dizisi eski bir dizi ama orada da bayılarak izlemiştim. Sonrasında da romantik komedilerini de […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir