Criminal Minds - Criminal Minds kore versiyon
Kore Dizileri

Criminal Minds

Ä°lgili resim

Evet criminal minds dizisinin bir de Kore uyarlamasını izlemiş bulunuyorum. Bence Kore, polisiye dizilerde iyi. Ben her izlediğim dizisini severek bitirmiştim. Dikkatimi çeken bir konusu var. Benim başlama nedenim orijinal versiyonunu da biliyor olmam ile dikkatimi çekti. Ama asıl mesele tabi ki Lee Jun-Ki’n de oynamasıydı. Oyuncu kadrosunda çok bildiğim isimler yok. Ama benim için Moon Lovers’dan sonra tek fark edilen oyuncu Lee Jun-Ki oldu. Tabi bir de orada eski zamanda geçen romantik bir aşk hikayesi izledik. Burada o rolünden bambaşka bir rol oynuyor. Acaba onu bir de böyle izlemek nasılmış diye de başlıyor insan. Neyse çok uzatmadan konusuna geçelim.

Criminal Minds kore ile ilgili görsel sonucu
NCI ekibi

Criminal Minds Yorumları

Dizinin konusu öyle uzun uzadıya anlatılacak bir konu değil. NCI adında profesyonel bir grubun, birlikte belirli cinayet davalarını nasıl çözdüğünü konu alıyor. Bu grubun özelliği ise, profil çıkararak katili yakalıyor olmaları. Her biri bir dahi olarak sayılıyor ve profil çıkarma uzmanlığı yapıyorlar. Bunun sayesinde katillerin nasıl biri olduğunu, neden böyle bir cinayet işlediklerini ve bir sonra ki adımlarını hesaplayabiliyorlar. Böylece katili yakalamak daha kolay oluyor. Her birinin ayrı bir hikayesini de izliyorsunuz. Ama asıl mesele her bölüm de farklı bir davayı çözüyorlar. Bence en dikkat çekici kısmı da bu.

Diziyi ben severek izledim. Dediğim gibi bu tarz konulu dizilere ilgim var. İzlerken bir kaç şey de öğrendim aslında. İnsan analizi dair bir şeyler kapmış olabilirim. 🙂 Sonuç olarak öyle uzun uzun bahsedeceğim bir dizi değil. Belirli bir olay örgüsü yok. Her bölüm farklı bir davayı ele alıyorlar. Tabi karışık durumlar da söz konusu oluyor. İzlerken asla sıkmıyor. En azından ben sıkılmadım. Özellikle polisiye dizilerine ilginiz varsa mutlaka izlemeniz gereken bir dizi. Tabi orijinal versiyonunu da izlemenizi öneririm.

Bu arada dizi de romantiklik adına bir şey yok. Öyle bir beklentiniz olmanız. Zaten olsaydı dizinin tadı kalmazdı. Çok değişik cinayet davaları geliyor. İzlerken asla tahmin ettikleriniz çıkmıyor. Ben bayıla bayıla izledim. Daha fazla söyleyecek bir şey bulamıyorum. Umarım sizler de benim gibi severek izlersiniz diyor yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Aksiyon, Gizem
Yönetmen: Yang Yun-Ho, Lee Jung-Hyo
Senarist: Hong Seung-Hyun
Yapım Şirketi: Taewon Entertainment
Yayıncı: tvN
daum: 3.5
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Şifanur says:

    Yazdığını görünce hemen yorum yapmak istedim 🙂 ben de çok severek izlemiştim, kore polisiye konulu dizilerde beni tatmin ediyor genel olarak. Senin beğenmenede çok sevindim, yeni postlarda görüşmek üzere:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir