Crash Course in Romance - Crash Course in Romance konusu
Kore Dizileri

Crash Course in Romance

Crash Course in Romance ile merhaba! Benim uzun zaman önce izledim bir dizi ile beraberiz. İlk yayınlandığı dönem izlemiştim. Benim için çerezlik dizilerden biri oldu. Erkek başrol oyuncusunu çok seviyorum. İlk onu görünce başlamak istedim. Güzel ve sakin bir konusu var. Orta yaşlarda yaşanan romantik ilişkilerini izliyorsunuz. Biraz öğrencilik, biraz orta yaşlı ilişki durumu derken dizi güzel izleniyor. Ben arada böyle tatlı dizileri izlemeyi seviyorum. Zaman geçirme açısından da keyif veriyor. Detaylarda zaten bahsedeceğim, şimdi konusuna geçelim.

Crash Course in Romance Konusu

Crash Course in Romance konusu, bir öğretmen ile bir velinin arasında yaşanan aşk kıvılcımları diyebiliriz. Kızı için uğraş gösteren bekar bir annenin hem çalışması hem de çocuğuna destek olmasını izliyoruz.

Crash Course in Romance - Crash Course in Romance yorumları
Crash Course in Romance – Nam Haeng Seon (Jeon Do Yeon)

Nam Haeng Seon karakterini Jeon Do Yeon canlandırıyor. Nam Haeng Seon genç bir kadın olup, liseye giden bir genç kızın annesidir. Gençliğinde milli bir atlet olan Nam Haeng Seon oldukça yetenekli bir kadındır. Nam Haeng Seon garnitür yapıp sattığı dükkanı vardır. Kardeşi ve arkadaşı yardımı ile üçü beraber dükkanı işletmektedir. Kızı ve engelli erkek kardeşi ile beraber yaşamaktadır. 

Crash Course in Romance - Crash Course in Romance oyuncuları
Crash Course in Romance – Nam Hae Yi (Roh Yoon Seo)

Nam Haeng Seon, oldukça pozitif ve cana yakın biridir. Kızı için de son derece ilgili bir anne olmak ister. Bu sebeple onu tüm fırsatlardan yararlandırmak için çalışır. Ülke genelinde ünlü olan bir hocanın dersini almak isteyen kızına maddi olarak yetersiz gelir. Ama onun için daha fazla çalışarak o dersleri almasını ister. Bir şekilde ünlü matematik hocası ile tanışır. 

Crash Course in Romance - Crash Course in Romance korean drama
Crash Course in Romance – Nam Haeng Seon (Jeon Do Yeon) ve Choi Chi Yeol (Jung Kyung Ho)

Choi Chi Yeol karakterini ise Jung Kyung Ho canlandırmaktadır. Choi Chi Yeol, ünlü bir matematik hocasıdır. Pek çok dershanenin sahip olmak istediği öğretmenlerden biridir. Kendine ait hem online hem de özel pek çok derse sahiptir. Tüm velilerin ve öğrencilerin gözdesi olan Choi Chi Yeol son derece özgüvenli biridir. 

Choi Chi Yeol, öğretmen olduktan sonra kazandığı bu ilgi ile hem çok zengin hem de çok tanınan biri haline gelmiştir. İşini çok seven biridir. Öğrencilerinin kendini geliştirebilmesi için o da devamlı çalışmaktadır. Onlara farklı bakış açıları ile derslerini anlatarak, daha iyi bir şekilde anlamalarını sağlar. Öğrencileri ile ilişkilerinde de her zaman dürüst olup, onlara en iyi şekilde eğitim vermek ister. 

Kişiliği bakımından umursamaz ve biraz da egolu bir adam olması ile hayatında ona pozitif yaklaşan pek insana sahip değildir. Tek işi çalışmak ve başka herhangi bir şey yapmayan bu adam ile son derece pozitif ve hayattan keyif alan Nam Haeng Seon bir gün karşılaşır. 

Nam Haeng Seon kızının en iyi eğitimi alabilmesi ve arkadaşlarında da geri kalmaması için bu öğretmen ile çalışmasını çok ister. Bir şekilde yolları kesişen bu ikilinin zamanla aralarında duygusal bir bağ başlar. Birbirlerini tanıdıkça da farklı anılarda buluşurlar. 

Crash Course in Romance Yorumları

Öncelikle güzel ve çerezlik bir dizi olduğunu söylemek istiyorum. Öyle çok fazla olay örgüsü olan bir konusu yok. Ama tabi dümdüz de diyemeyiz. Farklı zamanlarda tekrar karşılaşan iki kişinin aralarında oluşan çekimi izleyeceksiniz. Hoş ve akıcı konusu var. İnsanı izlerken yorumuyor. Bir şey düşünmenize gerek kalmadan, dümdüz izleyebiliyorsunuz. 

Crash Course in Romance - Crash Course in Romance kaç bölüm

Jeon Do Yeon benim daha öncesinde izlediğim biri miydi hatırlamıyorum. İllaki bir dizide izlemişimdir ama çok tanıdık gelmedi. Benim için önemli olan Jung Kyung Ho izlemekti. Öyle de yaptım. En sevdiğim oyuncular listesine Jung Kyung Ho net girer. Bana hem çok karizmatik hem de çok sevimli geliyor. Aksiyon dizilerinde de bildiğim için Jung Kyung Ho vazgeçilmez bir oyuncu oldu. Cruel City dizisi eski bir dizi ama orada da bayılarak izlemiştim. Sonrasında da romantik komedilerini de hep izledim. Onlar da çok sevimli rolleri vardı.

Crash Course in Romance - Crash Course in Romance netflix

Jung Kyung Ho bu dizide de oldukça sevimli bir karakter. İzlemesi hoşuma gitti. Uzun süredir de dizisine denk gelmiyordum. Yeni olduğu görünce direkt başladım. Dediğim gibi öyle çok abartılacak bir konu yok. Akıyor gidiyor izlerken. Sakin sakin bir romantik bir şey izleyeyim, hem de farklı olsun derseniz bu diziyi öneririm. 

Çok fazla söyleyeceğim bir konusu yok. Ben genel olarak beğendim. Öyle çok etkilendiğim bir dizi olmadı. Ama izlemesi oldukça keyifliydi. İzlemeyenler için öneririm. İzleyenler ise nasıl buldu aşağıda benim yorumlarda buluşabilir. Dizi hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum. Daha fazla da uzatmadan yayına bir son veriyorum. Umarım siz de benim gibi keyif alarak izlersiniz.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Yoo Je Won

Senaryo: Yang Hee Seung

Yapımcı: tvN, Netflix

Bölüm Sayısı: 16

Yayın Yılı: 2023

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Crash Course in Romance Fragmanları

Crash Course in Romance 1. Fragman

Crash Course in Romance 2. Fragman

Crash Course in Romance 3. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] da dediğim gibi çok seviyorum. Özellikle Jo Jung-Suk ve Jung Kyoung-Ho benim favorilerim. Crash Course in Romance dizisinde de en son Jung Kyoung-Ho’yu izlemiştik. Jealousy Incarnate dizisinden de favorim […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir