Cafe Minamdang - Cafe Minamdang konusu
Kore Dizileri

Cafe Minamdang

Cafe Minamdang dizisini izleyeli aslında uzun bir zaman oldu. Hatta izlediğimi bile unutmuşum. Karşıma çıkınca bunu da sizinle paylaşayım dedim. Cafe Minamdang aslında hatırladığım kadarıyla eğlenceliydi. Yine detaylı konusundan bahsedeceğim. Ama tabi ilk izlediğime göre etkisi şu an ben de yok. Ama komedi dizilerini sevenlere farklı bir içerik oluyor. Cafe Minamdang hem komedi hem de biraz gizem içeriyor. Oyuncuları da sevdiğim için izlerken rahatsız olmadım. Şimdi kısaca konusundan bahsedeceğim.

Cafe Minamdang Konusu

Cafe Minamdang konusu aslında bir tür şüpheli görülen kafenin etrafında dönüyor. Ünlü bir fal kafesi olarak da adlandırabiliriz. Bu kafenin sahibi halkın fal meraklıları tarafından biliniyor. O yüzden herkesin ilgi gösterdiği bir kafe. Ama tabi farklı olaylar yaşandığında da süreç değişiyor.

Cafe Minamdang - Cafe Minamdang 2. bölüm
Cafe Minamdang – Nam Han Joon (Seo In Guk)

Nam Han Joon karakterini Seo In Guk canlandırıyor. Nam Han Joon, eski bir profil uzmanı olup, mesleğini yapmamaktadır. Bunun yerine artık dolandırıcı olarak falcılık yapar. Falcı kılığına girer ve Minamdang kafesinde insanların fallarına bakar. Son derece yakışıklı olması ve eski mesleğinden dolayı insanları iyi analiz edebilmesi sayesinde de ün kazanmıştır. Falcılık sektörü için en iyisi olduğu dilden dile gezinir. Bu iş ile de para kazanmaya başlar. Ekibinde ona yardım eden 2 kişi daha vardır. Onun için arkadan araştırma yaparak, gelen müşteriler ile alakalı bilgileri verirler. O da bunlara göre aslında fallarına bakar ve farklılık katarak insanları kolayca kandırır.

Cafe Minamdang - Cafe Minamdang final
Cafe Minamdang – Han Jae Hee (Oh Yeon Seo)

Han Jae Hee karakterini ise Oh Yeon Seo canlandırmaktadır. Yetenekli genç bir kadındır. Cinayet dedektifi olarak çalışmaktadır. İşini severek yapan, güzel bir kadındır. Nam Han Joon ile bir şekilde yolları kesişir. Sonrasında ondan aldığı gizemli havadan dolayı onu takip etmeye ve izlemeye başlar. Sonrasında tabi yakınlaşmaya başlarlar. Aralarında romantik bir ilişkinin adımları da yavaş yavaş atılır.

Cafe Minamdang - Cafe Minamdang Nam Hye Joon
Cafe Minamdang – Nam Hye Joon (Kang Mi Na)

Nam Hye Joon, Nam Han Joon’un kız kardeşidir. Nam Hye Joon bilgisayar uzmanı olup, insanları kandırırken tüm bilgilerini hackler ve abisine bilgi verir. Bu şekilde bir çalışma şekilleri vardır. Elit bir hacker olarak çalışan Nam Hye Joon oldukça yetenekli genç bir kadındır.

Cafe Minamdang - Cafe Minamdang genel konu
Cafe Minamdang – Gong Soo Cheol (Kwak Shi Yang)

Gong Soo Cheol ise Nam Han Joon’un eski çalıştığı ekipten bir arkadaşıdır. Yaşadıkları olaydan sonra ikisi de görevden alınmıştır. Sonrasında hiç ayrılmamış, bu işleri de beraber yapmaya başlamışlardır.

Cafe Minamdang Yorumları

Cafe Minamdang genel olarak komik bir diziydi. Ben Seo In Guk oyunculuğunu seviyorum. Sevdiğim dizilerde oyanamıştı. Doom at Your Service, The Smile Has Left Your Eyes ve Shopping King Louie hepsi çok güzel dizilerdir. Özellikle en son Doom at Your Service harikaydı. The Smile Has Left Your Eyes dizisini de çok sevmiştim. Onu şimdi farkettim, yazmamışım. Yakın zamanda onu da ekleyeceğim. Hemen yazılacak diziler listeme eklemesini yaptım.

Cafe Minamdang - Cafe Minamdang bölüm sayısı

Oh Yeon Seo da sevdiğim oyunculardan biri. A Korean Odyssey dizisinde çok tatlıydı. Ama tabi orda da senaryo falan çok iyiydi. En sevdiğim diziler listesinde yerine aldı. Ama gelelim Cafe Minamdang dizisine. Oyunculuklar falan gayet güzeldi. Ama bir eksik geldi bana. Yani bilmiyorum Cafe Minamdang konusu aslında böyle çok abartılı değil, ama beni öyle içine aldı diyemeyeceğim. Diğer dizilerle kıyaslama yapıyor olabilirim. Fakat bu dizi beni öyle etkilemedi.

Cafe Minamdang - Cafe Minamdang konu

Güzel bir konusu var ve karakterler gayet komik. İzlerken eğlendiriyor. Zaman geçirmek için izlenebilecek bir dizi olduğunu düşünüyorum. Öyle zaman geçsin, keyifli vakit geçireyim diyorsanız izleyebilirsiniz. Bende öyle enteresan bir etki bırakmadı.

Cafe Minamdang - Cafe Minamdang Nam Han Joon

Sevenlere bir şey diyemem tabi. Bu tamamen benim görüşüm. Bir de ben izleyeli baya bir süre oldu. Ama o zaman etkilenmiş bile olsam o his gelirdi yine yazarken. O etkiyi yaratmadığı için hissi de olmadı maalesef. Dizi ile alakalı daha fazla söyleyecek bir şeyim yok. Çok da uzatmak istemiyorum. Umarım siz severek izlersiniz diyor, yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Gizem, Komedi
Yönetmen: Go Jae Hyun
Senaryo: Park Hye Jin
Yapımcı: KBS2, Netflix
IMDb Puanı: 7,0
Bölüm Sayısı: 18
Gösterim Yılı: 2022
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

Cafe Minamdang Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] Smile Has Left Your Eyes dizisi ile karşınızdayım. Cafe Minamdang dizisini yazarken aklıma gelen bir ve bunu neden yazmadım dediğim bir diziyle merhaba. Genelde […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir