Bride of the Water God - Bride of the Water God konusu
Kore Dizileri

Bride of the Water God

Bride of the Water God, ahh ki ne ahh diyorum. Goblin dizisinden sonra ağladığım ilk dizi oldu. O zamandan bu yana bir sürü dizi izledim ama hiçbirinde böyle hissederek ağlamamıştım. Goblin kadar ağladım diyemem onu yeri ayrı. Ama bu dizi de kesinlikle muhteşemdi. İçim yana yana izledim. Bride of the Water God hakkında söyleyebileceğim o kadar çok şey yok. Çünkü güzeldi. Baya güzeldi. Eleştirebileceğim pek bir şey bulamıyorum. Şarkılarından tutun oyunculuklara kadar hepsi mükemmeldi. Konusundan bahsedip direk detaylara geçeceğim.

Bride of the Water God Konusu

İlgili resim
Ha Baek

Ha Baek, suların efendisidir. Kral olarak doğmuş bir Tanrıdır. Yakışıklı, öz güvenli ve yeteneklidir. Bir gün Tanrılar ülkesinde bir görev alır. Bu görevi insanların dünyasına giderek gerçekleştirmesi gerekmektedir. Hizmetçisi ile beraber dünyaya gelirler. Dünyaya geldiğinde bir kadın ile tanışır. Bu kadın onun dünya üzerinde ki hizmetkarıdır.

bride of the water god dizisi gif ile ilgili görsel sonucu
So-A

So-A, Ha Baek’in dünya üzerinde ki hizmetkarıdır. So-A bir psikiyatristir. Yalnız yaşamaktadır. Babası onu genç yaştayken terk edip gitmiştir. Annesi de vefat etmiştir. Yalnız başına kalan So-A zor günler geçirmiştir. Doktor olduktan sonra kendini toparlamaya çalışır. Fakat işleri yolunda gitmemektedir. Bir gün Ha Baek ile karşılaşırlar ve hayatı tamamen değişir.

bride of the water god dizisi ile ilgili görsel sonucu
Moo-Ra ve Bi-Ryeom

Moo-Ra, güzelliği ile ün salmış bir Tanrıçadır. Dünyada yaşamaktadır. Oyunculuk, mankenlik yapar. Ha Baek’e karşılıksız bir aşk besler. Ama malesef Ha Baek ona o gözle bakmamaktadır.

Bi-Ryeom, rüzgarın efendisidir. Güçlü bir karakteri vardır. Yani rüzgarın Tanrısıdır. Bi-Ryeom da Moo-Ra’ya karşılıksız aşk beslemektedir. O yüzden Ha Baek’ten pek hoşlanmaz. Moo-Ra’ya düşkünlüğü ile kendini belli eder.

bride of the water god Hoo-Ye ile ilgili görsel sonucu
Hoo-Ye

Hoo-Ye hakkında çok bir şey söylemek istemiyorum. Dizinin tadını kaçırabilir. Hoo-Ye, zengin bir iş adamıdır. Yaptığı iyi işler ve iyilikler ile tanınır. İnsanlara yardımcı olur, iyi bir kalbi vardır. So-A’ya karşılıksız bir aşk beslemektedir.

Dizide genel olarak bahsedilen konu bir Tanrı ile insanın arasındaki aşk. Fantastik olması da benim için ayrı bir güzel. Klasik romantik diziler artık gerçekten hepimizi sıkmaya başladı. Dizinin içinde fantastik, değişik olay örgüleri gördüğümüzde daha çok ilgi görüyor. Dediğim gibi Goblin benim izlediğim en iyi romantik-fantastik diziydi. Bu da ondan sonraki sırayı aldı diyebilirim. Şu an için asla Goblinin yerini tutmaz fakat çok güzel bir diziydi. Yayındayken izlemiş olmama rağmen asla beklemekten sıkılmadım. Gün sayarak bekledim. Ama son iki bölümünü izlememek için kendimi zor tuttum. Hemen izleyip yazmak için biraz daha bekledim. Taze taze her şeyi yazmak daha etkili oluyor diye düşünüyorum.

bride of the water god dizisi ile ilgili görsel sonucu

Dizide beni rahatsız eden tek şey nehire girdikleri sahnelerdi. Suyun içinde çekilmediği fazlasıyla belliydi. Yani o etkiyi yaratmadı değil ama ben anladım. Kızın saçı bile bozulmuyor o yüzden biraz garip buldum. Daha iyi yapılabilirdi. Ama o sahnede bunu fark etmeme rağmen hüngür hüngür ağlamam kesilmedi. Yani bu mesele edilecek bir konu bile değil aslında. Çünkü dizi sizi asla kötü etkilemiyor. Aksine şok ola ola izliyorsunuz. En azından ben öyle izledim.

İlgili resim

Gerçekten daha fazla güzel söz bulamıyorum. Finali o kadar güzeldi ki. Ben asla tahmin etmezdim. Sadece bir ara izlerken umarım reenkarnasyona bağlamaz diye düşündüm. Öyle bir sonda olmadı çok şükür. Eğer öyle olsaydı hayal kırıklığına uğrardım. Çünkü Goblinden sonra bütün fantastik dizilerin sonu reenkarnasyona bağlandı. Sonuç olarak bu dizi ciddi anlamda beni tatmin etti. Hem komik hem fantastik hem romantik… Daha ne olsun. Ağladığım sahneler olduğu kadar güldüğüm sahneler de var. Hatta sonuna kadar genelde güldüm. Sonunda ister istemez insan duygulanıyor. Sadece isterdim ki son bölümü biraz daha uzun olsaydı. Böyle uzun uzun izleseydik. Neyse anlayacağınız ben diziye doyamadım. Eğer yeni dizi arayışına girdiyseniz direk başlayın, kaçırmayın. Umarım yayını sevmişsinizdir diyor yazıma son veriyorum.

Bu arada dizinin şarkılarını dinlemeyi unutmayın. Benim favorim Savina & Drones-Glass Bridge oldu.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Adı: The Bride of Habaek | Bride of the Water God
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Kim Byung-Soo
Senarist: Yoon Mi-Kyung (orijinal webtoon), Jung Yoon-Jung
Yayıncı: tvN
daum: 6.7
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Yorumlar

  1. […] izleyememiştim. Çok keyifli bir diziydi. Adam ne yapsa oluyor zaten. Shin Se-Kyung’u da Bride of the Water God dizisinden biliyorum. Onun olduğunu diziyi izlemeye başlayınca anladım. Kız […]

  2. […] beraber gitti. Bence artık onu da başrol oyuncu ve esas oğlan olarak bir dizi de görmeliyiz. Bride of the Water God dizisinde ki oyunculuğunu da çok sevmiştim. Bunda bambaşka bir rolü vardı. Ama altından […]

  3. […] izleyememiştim. Çok keyifli bir diziydi. Adam ne yapsa oluyor zaten. Shin Se-Kyung’u da Bride of the Water God dizisinden biliyorum. Onun olduğunu diziyi izlemeye başlayınca anladım. Kız […]

  4. […] beraber gitti. Bence artık onu da başrol oyuncu ve esas oğlan olarak bir dizi de görmeliyiz. Bride of the Water God dizisinde ki oyunculuğunu da çok sevmiştim. Bunda bambaşka bir rolü vardı. Ama altından […]

  5. […] Blade Man çok keyifli bir diziydi. Adam ne yapsa oluyor zaten. Shin Se-Kyung’u da Bride of the Water God dizisinden biliyorum. Onun olduğunu diziyi izlemeye başlayınca anladım. Kız […]

  6. […] beraber gitti. Bence artık onu da başrol oyuncu ve esas oğlan olarak bir dizi de görmeliyiz. Bride of the Water God dizisinde ki oyunculuğunu da çok sevmiştim. Bunda bambaşka bir rolü vardı. Ama altından […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir