Bloodhounds - Bloodhounds kore dizisi
Kore Dizileri

Bloodhounds

Bloodhounds dizisi ile merhaba. Bu diziyi bir akşam oturdum ve hemen bitirdim. Bloodhounds konusu oldukça akıcı olduğu için insan kendini durduramıyor. Gerçekten sadece dizi izlediğim bir akşam geçirdim. Netflix Kore dizileri artık gerçekten çok daha iyi senaryolarla karşımıza çıkıyor. Hep kaliteli içerikler yaptılar ama artık sanki daha güzeller gibi de geliyor. Bloodhounds Kore dizisi de oldukça etkili bir konuya sahipti. Hemen konusunda bahsedeceğim. Sonra detaylara beraber geçeriz.

Bloodhounds Konusu

Bloodhounds konusu bakıldığında tam bir aksiyon dizisi. Boksör iki genç adamın yaşadığı enteresan hikayeleri konu alıyor. Enteresan dediğim, aksiyon ve dram dolu olması olabilir. Pandemi döneminde esnafların yaşadığı sorunları konu alıyor.

Bloodhounds - Bloodhounds kore drama
Bloodhounds – Kim Geon Woo (Woo Do Hwan)

Kim Geon Woo, annesi ile beraber yaşayan genç bir adamdır. Oldukça çalışkan ve iyi kalpli biri olup, hayatında iyi yerlere gelip annesine en iyi şekilde bakmak ister. Kim Geon Woo bir boksör olup, dövüş sanatlarında oldukça kabiliyetlidir. Annesi ise küçük bir kafe işletmektedir. Annesine yardım olması açısından pandemi döneminde ona destek olur. Kafenin kirası ve genel giderleri yasaklar olduğu için oldukça fazladır. Bu süreçte iş yapamadıkları için giderleri devamlı borç olarak artmaya başlar. Boksör olduğu için girdiği bir etkinlikte kazanıp para ödülünü alır ve annesine yardım etmek ister. Kazandığı maçlardan birinde karşısına denk gelen Hong Woo Jin ile de sonrasında yakın arkadaş olurlar.

Bloodhounds - Bloodhounds konu
Bloodhounds – Hong Woo Jin (Lee Sang Yi)

Hong Woo Jin, boks ile uğraşan genç bir adamdır. Yetenekli bir boksör olmasına rağmen bir maçta en son Kim Geon Woo ile denk gelir ve ona yenilir. Maç sonrasında morali bozuk olsa da onunla bir şekilde yakınlaşırlar.

Bloodhounds - Bloodhounds güney kore
Bloodhounds – Kim Geon Woo ve Annesi

Bir akşam Kim Geon Woo annesinden telefon alır ve hemen kafeye gider. Etrafında darmadağın ve bir sürü adamın olduğunu görür. Annesi borçlar yüzünden tefecilerden para alır ve para tahsilatına gelen bu adamlar onlara zarar verirler. Kim Geon Woo bütün adamlarla dövüşür ama onda büyük bir iz bırakırlar.

Bloodhounds - Bloodhounds dizi replikleri
Bloodhounds – Kim Myung Gil (Park Song Woong)

Kim Myung Gil, zengin bir iş adamı ve tefecidir. Tamamen yasadışı işler yaparak para kazanır ve insanları tehdit etmekte oldukça iyidir. Pandemi dönemi ile yaptığı pek çok iş ile oldukça para kazanır. Ama bir gün Kim Geon Woo ile karşılaşırlar.

Bloodhounds - Bloodhounds kore dizi listesi
Bloodhounds – Başkan Choi (Heo Joon Ho) ve Kim Geon Woo

Kim Geon Woo borcunu ödeyebilmek için arkadaşı Hong Woo Jin ile başka yollar aramaya başlar. Bu sırada da Başkan Choi ile karşılarşırlar. Başkan Choi onlara yardımcı olur ve ikisini de işe alır.

Sonrasında ise bu tefeciler ve iyi insanlar arasında yaşanan savaşı izlemeye başlıyorsunuz. Dizi tam olarak bu şekilde başlıyor. Sanırım çok detaylı anlattım, ama kendimi tutamıyorum. 😬

Bloodhounds - Bloodhounds koredrama

Bloodhounds Yorumları

Bloodhounds yorumu ise benim için oldukça iyi olacak. Sevgili okurlar, ben bu diziyi çok sevdim. Umarım ikinci sezonu da gelir. Sanki gelecekmiş gibi de, değil gibi de bilemedim. Biraz yarım bir final gibi geldi. Bir de 8 bölüm olunca ikinci kısım sonrasında belki gelebilir diye düşünüyorum. Aksiyon dizisi sevenler için izlenmesi gerekenlerden biri diyebilirim.

Yalnız dizide dikkat ettiğim bir şey var. Konuk oyuncular da yan karakterler de hep iyi oyunculardı. Hepsi bilindik yüzler ve iyi oyuncular olması da beni şaşırttı. Gerçekten severek izlediğim bir dizi oldu. İzlemesi kolay ve sürükleyici konusu ile de ilgi çekiciydi.

İzlerken insanı da yormuyor hemen akıp gidiyor. Ben nasıl bitti anlamadım. Bölümler kısa olduğu için hızlı akıyor. Heo Joon Ho çok tatlıydı. Güçlü bir dede rolü beni etkiledi. Daha önce Come and Hug Me dizisinde izlemiştim. Orada korkunç bir karakteri vardı. Ama konuşmuyorken bile korkunçtu. Burada iyi bir karakterde olduğunu zamanla anladım. Park Song Woong da aksiyon dizilerinden alışkın olduğum biri. Oyunculuğu da oldukça iyi. Hepsi bir arada çok güzeldi.

Bloodhounds - Bloodhounds choi si won
Bloodhounds – Choi Si-Won

Bir de Choi Si-Won vardı. Onu görünce çok hoşuma gitti. Yan karakter bile olsa güzel bir rolü vardı. Ben zaten genel olarak da Choi Si-Won’u severim. Onun da olması benim hoşuma gitti. Bir de son bölümlerde Kim Min Jae konuk oyuncu olarak geliyor. Enteresan bir oyuncu kadrosuna sahipti. Kim Min Jae dedik, Dali and the Cocky Prince dizisini yazmadığım aklıma geldi. Onu da bir ara yazacağım. 👍

Genel olarak dizi çok güzeldi. Dediğim gibi aksiyon sevenler kaçırmasın. Romantiklik adına tek bir sahne bile yok. Onu bekleyenler olursa uyarımı da yapayım. O zaman uzun uzun anlattığım bir dizi konusunun daha sonuna geldik. Umarım siz de izlerken benim gibi beğenir ve seversiniz diyor, bu yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram
Yönetmen: Jason Kim
Senaryo: Jason Kim
Yapımcı: Netflix
Bölüm Sayısı: 8
Gösterim Yılı: 2023
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Bloodhounds Fragmanları

Bloodhounds 1. Fragman

Bloodhounds 2. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir