Blood - Blood kore dizisi konusu
Kore Dizileri

Blood

Bence bu dizinin adı Blood değil, “Kanlı İntikam” falan olmalıymış. Diziyi hemen bitirir bitirmez yazmak istedim. Gerçekten hem bitmesine üzüldüm hem de hala etkisinden çıkamadım. Tam anlamıyla intikam üzerine kurulmuş bir konusu var. Bazen izlerken acı içinde kıvranmış olsam bile bitirdim. Oyuncular çok iyi. Ağlama sahneleri özellikle beni benden aldı. Ayrıca bir vampir bu kadar cuk oturur. Başrol oyuncusu iyi bir tercih olmuş. Sanırım bu dizinin etkisinden bir hafta çıkamayacağım. Şimdi biraz konusundan bahsedeyim.

Blood Konusu

Park Ji-Sang ana karakterimiz yani biricik vampirimiz. Bir virüs sayesinde vampir olan ailesi yüzünden doğuştan vampir olarak dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası virüsü bulmak için çalışan doktorlardır. Bir şekilde virüsün tehlikeli olduğunu fark edip işi bırakmaya karar verirler. Ama başları belaya girer ve Park Ji-Sang önce babası ve sonra da annesini kaybeder.
Daha sonra doktor olan Park Ji-Sang Kore’de bir hastanede çalışmaya başlar. Hem intikamının peşinden gider hem de çok iyi bir doktor olup insanların hayatlarını kurtarır. Ülke çapında iyi bir doktor olan Park Ji-Sang hastaneye girmesiyle hayatı değişir. Hastanede hem intikamını hem de aşkı bulur.
Daha fazla şey yazmak istiyorum gerçekten dizi beni çok etkiledi. Fakat daha fazla yazarsam dizinin tamamını öğrenmiş olacaksınız. Bence izlenmesi gereken bir dizi. Hem aşkın en saf hallerini hem de dostluğun, düşmanlığın nasıl kurulduğunu izleyeceksiniz. Umarım severek izlersiniz, iyi seyirler dilerim…
Tür: Dram, Romantik, Fantastik
Yönetmen: Kim Min-Soo
Senarist: Park Jae-Bum
Yapımcı: Jo Woong, Yoon Jae-Hyuk
Bölüm sayısı: 20
Yapım yılı: 2015
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir