Blade Man - Blade Man kore dizisi
Kore Dizileri

Blade Man

Blade Man güzel fantastik bir dizi daha. Anladığınız üzere fantastik dizileri nedense daha çok seviyorum. Bu dizi de benim için öyle oldu. Zaten Lee Dong-Wook’u çok severim. Sürekli bu diziyi görüyordum ama bir türlü izleyememiştim. Blade Man çok keyifli bir diziydi. Adam ne yapsa oluyor zaten. Shin Se-Kyung’u da Bride of the Water God dizisinden biliyorum. Onun olduğunu diziyi izlemeye başlayınca anladım. Kız bana Bride of the Water God baya sempatik geldi. Çok sevimli yani. O yüzden burada da onu görünce çok sevindim. Tabi son hali daha hoş kızın ama burada da çok tatlıydı. Benim Lee Dong-Wook hayranlığım Goblin ile başladı. Goblin dizisinin efsaneliğinden tekrar uzun uzun bahsetmek isterim ama bu diziye haksızlık etmek istemiyorum. Oraya girersek çıkamayız malum. Konusundan bahsedip, görüşlerime geçeceğim hemen.

Blade Man Konusu

blade man dizisi ile ilgili görsel sonucu
Joo Hong-Bin

Joo Hong-Bin, bir oyun şirketinin başkanıdır. Kendisi soğuk, yalnız, kaba bir adamdır. Zor zamanlar geçirmiştir. Sinirli bir kişiliği ve kırık bir kalbi vardır. Hem yetenekli hem de yakışıklı bir adamdır. Sadece çok çabuk sinirlenir. Bu özelliğinin ona neler getirdiğini sonradan keşfetmeye başlar. Joo Hong-Bin sinirlenince sırtında bıçaklar çıkmaya başlar. Bu durumun nedenini anlamaya çalışır. Kalbi kırık bu adam süper güçlere sahiptir.

İlgili resim
Son Se-Dong ve Joo Hong-Bin

Son Se-Dong, dünyada ki en iyi kadın olabilir. Gerçekten izlerken ben dayanamıyordum. Son Se-Dong iyi niyetli, yardımsever, nazik ve güzel bir karaktere sahiptir. O da bir grup arkadaşı ile çalışmaktadır. Beraber bir oyun üzerinde çalışırlar. İş yerlerini Joo Hong-Bin satın alır. Tabi yarattıkları oyunda şirketle beraber Joo Hong-Bin’in eline geçer. Son Se-Dong arkadaşları ile beraber bir an da işsiz kalır. Oyun için verdikleri emekleri yüzünden oyunu geri almaya çalışır. Bir şekilde Joo Hong-Bin ile karşılaşırlar ve onun şirketinde işe başlarlar.

blade man dizisi gif ile ilgili görsel sonucu

Bu sahnede inanın bende onunla beraber güldüm. Konusu kısaca bir canavara dönüşen kırık kalpli adamın, iyi kalpli bir kadın sayesinde nasıl değiştiği. Adam dünyanın en kötü adamıyken, dünyanın en iyi kadınıyla tanışıp değişir ve aralarında bir aşk başlar. Çok tatlılardı. Adam özellikle çok sevimliydi. Yani o sinirlenmeleri bile komikti. Yardımcı ile aralarında ki komik sahnelere gülmekten ağladım neredeyse.

0ee7679d98a27088bd354506821cbac13ec67681_hq.gif

Güçlerini fark etmeye başladığı sahneleri de çok güzeldi. Bilmiyorum yani benim için aslında tam olarak fantastik bir diziydi diyemem. Çünkü dizinin ana konusu aslında adamın süper güçlerinin olması değildi. Zaten bununla alakalı çok fazla sahne yok. Yani tabi yine var ama bu çok önemli gelmiyor izlerken. Asıl konu adamın yaşadıkları, hayatı. Diziyle alakalı kötü olarak söyleyebileceğim tek şey, bıçakların sahte olduğu, sırtına taktıkları belliydi. Zaten hiç üzeri çıplak gözükmüyor. Hep üzerinde kıyafet var bıçaklı sahnelerinde. Yani onu ister istemez anlıyorsunuz.

İlgili resim

Kötü olarak söyleyecek bir şeyim daha var. Diziye sonradan giren kadın karakter. Çok fazla detay vermek istemiyorum izlerken kimi demek istediğimi anlayacaksınız zaten. Çünkü açıklarsam dizinin tadı kaçabilir. Neyse o kadının diziye girmesi beni çok rahatsız etti. Bence çok gereksiz bir şey oldu. Tek artısı herkes birbirinden özür diledi ve herkesin arası düzeldi. Diziye kattığı tek şey bu oldu. Boşu boşuna gerildim izlerken. Ben senaristin yerinde olsaydım böyle bir son yapmazdım şahsen. Biraz uzatılmış geldi o bölümler yüzünden. Fazla acı içerdi diyebilirim.

output_4xdn6K.gif

Ama sonuç olarak izleniyor mu izleniyor. Dizi biraz da eski olduğu için haksızlık yapamıyorum. O yüzden izlemediyseniz izleyin derim. Ama muhteşem bir dizi kesin izleyin bittim, öldüm diyemem. Yani diziyi izleyip nefret ettim iğrençti diyen biri yoktur diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla sevilen bir diziymiş. Benim anlatacaklarım bu kadar. Umarım keyifle izlersiniz diyor yayınıma son veriyorum.

İyi seyirler Sevgili Okur! 🙂

Adı: Blade Man / Iron Man
Tür: Dram, Romantik, Fantastik
Yönetmen: Kim Yong-Soo
Senarist: Kim Kyu-Wan
Yapımcı: Bae Kyung-Soo, Im Se-Joon
Yayıncı: KBS2
daum: 6.8
Bölüm Sayısı: 18
Yapım Yılı: 2014
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir