Because This Is My First Life - Because This Is My First Life konusu
Kore Dizileri

Because This Is My First Life

Because This Is My First Life sayesinde yeni yıla doğru, güzel bir dizi izledik. Bu dizi de bunlardan biri oldu. Aslında bekar insanlar için izlemesi güzel bir dizi. Biraz kafa açıcı buldum. Tabi bu lafım iyi bir anlama geliyor. Düşünmeye teşvik ediyor. İnsan ilişkileri, evlilikler, iş hayatları, aileler ile iletişim vesaire gibi konuları ele alıyor. Bence güzel anlatılmış. Çok uzatmadan konusuna geçeceğim.

Because This Is My First Life Konusu

because this is my first life gif ile ilgili görsel sonucu
Nam Se-Hee

Nam Se-Hee, görüldüğü üzere biraz duygusuz bir kişi. Hayatı duygusal açıdan değil de mantıklı bir şekilde düşünmeyi seçmiş biri. Nam Se-Hee, kredi ile aldığı evin borcunu ödeyerek, her gün işe gidip sonra da eve dönüp maç izlerken bira içmeyi kendine hayat amacı olarak belirlemiş bir adam. Bir sosyal ağ kurulumunu yapan şirkette çalışmaktadır. Evde olan boş odasını kiraya vererek kendine evin kredisi için ayrı bir yardım sağlıyor. Bütçesini düzenli bir şekilde kullanmaya çalışıyor. Hayatta kendinden ve kedisinden başka hiç bir şeye önem vermiyor. Kedisi ile sakin bir hayat yaşamayı istiyor. Sonunda eve aldığı her kiracı bir problem çıkarıyor ve arkadaşı yardımıyla evine başka bir kiracı alıyor.

Because This Is My First Life, Ep 1-4: Patriarchy Sucks – Seoulbeats

Yoon Ji-Ho, senaryo yazarı olarak çalışmaktadır. Sevecen bir kadındır. Daha önce hiç bir ilişkisi olmamıştır ve aşık olmayı ister. Biraz deli bir tarafı da vardır. Başarılı bir öğrencilik hayatı olmuştur. İki yakın kız arkadaşı vardır, beraber zorluklara göğüs germeye çalışırlar. Yardımcı yazarlık yapmaktadır ve bu durum onun için zorlaşmaya başlar. Erkek kardeşi ile yaşadığı evden ayrılmak zorunda kalır ve gidecek bir yer bulamaz. Daha sonra arkadaşı sayesinde kiracı arayan birini bulur ve hemen onun evinde ki bir odayı kiralar. Ev sahibi belirli kurallar vermiştir ve onlara uyarak o evde yaşamaya başlar. Evin sahibiyle evde ilk zamanlar pek karşılaşamazlar ve daha sonra karşılaşırlar ve ikisi de şok olurlar. Ev sahibinin Nam Se-Hee olduğunu öğrenir. Beraber yaşamaya başlarlar. Daha sonra aralarında romantik bir ilişki başlar.

because this is my first life gif ile ilgili görsel sonucu

Tabi dizi konusu hakkında çok fazla detay vermek istemiyorum. Çünkü öyle büyük olaylar olmuyor. Basit bir konusu var aslında. Ama izletiyor. Basit bir dizi değil, konu açısından basit kaçabiliyor. Ama konuyu ele alış tarzlarını çok sevdim. Karakterlerin hepsi birbirinden tamamen farklı ve ilişkileri de farklı. O yüzden her ilişkiden ve karakterden başka bir şey alıyorsunuz. Dizi, üç çift arasında dönüyor. Başta dediğim gibi biraz kafa açıcı bir dizi. Ben izlerken evet ya böyle olabilir diyerek izledim. Bana bir şeyler kattı diyebilirim. Hatta bazı konuları merak edip araştırdım. Sevgili olmak, karı-koca olmak nasıl bir şeymiş, aralarında nasıl farklılıklar varmış onları görmemi sağladı. Genel olarak bildiklerim dışında farkında olmadıklarım da varmış tabi.

because this is my first life gif ile ilgili görsel sonucu

Anlayacağınız üzere ben diziyi sevdim. Final verdikten sonra izlemeye başladım ve üç gün sadece bu diziyi izledim. Biraz önce bitirdim ve taze taze yazıyorum. Güzel hisler bıraktı bende. Dizi hakkında söyleyebileceğim daha fazla bir şey yok. O yüzden yazıma burada bir son veriyorum. Umarım siz de benim gibi beğenerek izlersiniz diyorum.

İyi seyirler Sevgili Okur!

Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Park Joon-Hwa
Senarist: Yoon Nan-Joong
Yayıncı: tvN
daum: 8.5
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir