Kore Dizileri

Backstreet Rookie

Eğer beni biraz tanıyorsanız Ji Chang-Wook hayranı olduğumu da biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için de küçük bir dip not olsun isterim. Backstreet Rookie ilk yayınlanacağı zamanlar acayip heyecanlıydım. Ama yoğunluktan izleme fırsatım olmadı. Sonradan da unutmuşum bir baktım dizi ararken karşıma çıktı hem de final yapmış. Hemen tabi başladım izlemeye. Son yazdığım dizisinde de söylemiş olabilirim ben bu adamı izlemeyi özlemişim diye. Gerçekten izlemeyi çok seviyorum. Ama tabi bu dizi ile alakalı birkaç söyleyecek şeyim olmadığı anlamına gelmiyor. Hemen konusunda bahsedeyim ve yorumlarıma geçeyim.

Dizigunlugum - Backstreet Rookie
Jung Saet-Byeol

Backstreet Rookie Konusu

Kim You-Jung’un canlandırmış olduğu Jung Saet-Byeol karakteri genç bir lise öğrencisidir. İyi dövüşebilen ve haksızlığa tahammülü olmayan biridir. Genel olarak herkesi dövebilme yeteneğine sahiptir. Bu yüzden erkekler dahil herkes ondan korkar. Okullarda zorba çeteleri haklayarak iyi iş çıkarır. Kız kardeşi ile beraber yaşamaktadır. Bir gün arkadaşları ile vakit geçirirken bir adam görür ve dikkatini çeker. Yıllar sonra o adamla tekrar karşılaşır. İş ilanı olan bir markete girer ve karşısında Choi Dae-Hyun’u görür.

Dizigunlugum - Backstreet Rookie
Choi Dae-Hyun ve Jung Saet-Byeol

Ji Chang-Wook’un canlandırdığı Choi Dae-Hyun karakteridir. Choi Dae-Hyun küçük bir marketi işleten genç bir adamdır. Ailesi ile beraber yaşar. Çok yakışıklı olduğu için markete gelen genç kızlar onunla hep fotoğraf çekilir. Ne kadar yakışıklı da olsa işler çok iyi gitmemektedir ve tek başına da artık çalışamıyordur. Sonra artık işe birini almak ister ve ilanı asar. Üç gün gece gündüz çalıştıktan sonra markete biri girer ve iş ilanı için geldim der. Bu da tabi Jung Saet-Byeol olur.

Backstreet Rookie Yorumları

Jung Saet-Byeol hatırladığı ve etkilendiği Choi Dae-Hyun’un yanında çalışmaya başlar. İşe girdikten tüm olaylar olmaya başlar. İkisinin hayat hikayesini ve bu süreçte neler yaşadıklarını konu alıyor. Aslında böyle akıp gidiyor dizi. Komik de olması ilgi çekici. Ama böyle keskin ve ağır bir konusu yok. Biz tabi The K2 ve Healer gibi dizilerini izledikten sonra bize bunlar biraz hafif geliyor. Klasik bir romantik komediydi diyemem çünkü içinde Ji Chang-Wook var. Ben zaten ne olsa izlerdim. 😊 Ama tabi birkaç yorumum olacak.

Dizigunlugum - Backstreet Rookie

Bence biraz gençlik dizisi gibiydi. Yani aslında izlerken öyle değil ama ne bileyim. Diziyi çok sevdim. Kız da baya tatlı olmuş uyumlu olmuşlardır. Aralarında oluşan enerji falan gayet güzeldi. Ama bana biraz basit gelmiş olabilir. Ben çok daha iyi bir şey beklediğim içinde bana öyle gelmiş olabilir. Çünkü gerçekten özellikle The K2’dan sonra insan bir şeyler arıyor izlerken. Tabi adamda hep aynı karakterleri canlandıracak diye bir şey yok. Böyle de çok tatlıydı. Bu dizi bana Ji Sung’un bir dizisini hatırlattı. Onu da Kill me Heal me’den sonra izlemiştim. Entertainer dizisini hatırlattı. Onu da çok sevmiştim ve Ji Sung da en sevdiğim oyuncular arasında olduğu için aynı tadı vermişti. Bu dizi de onun gibiydi. Hala Entertainer dizisinde söyledikleri şarkıları da açar açar dinlerim.

Dizigunlugum - Backstreet Rookie

Sonuç olarak ben kesinlik sevdim. Ama kısımlarını da yukarıda anlattım. Bunun dışında beni rahatsız eden pek bir şey olmadı. Onlarda rahatsız etti demek yanlış olur. Sadece görüşlerimi söylüyorum. En kısa zamanda inşallah bir dizi daha ile gelir. Ji Chang-Wook izlemeye doyamıyorumdur. Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Bu arada bazı dizileri instagram sayfam üzerinden yorumladım. Onları burada paylaşmıyorum. Dilerseniz orayı da ziyaret edebilirsiniz. @dizigunlugumcom ‘dan beni takip edebilir. Yeni yayın duyurularımı da oradan takip edebilirsiniz. Buraya kadar yazımı okuduğunuz için teşekkürlerimi sunuyor, bir sonraki yorumda görüşmek üzere diyorum. Umarım siz de benim gibi severek izlersiniz.

İyi Seyirler Dilerim Sevgili Okur!

Dizigunlugum - Backstreet Rookie

Tür: Romantik, Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Lee Myung-Woo
Senarist: Hwalhwasan (webtoon), Geumsagong (webtoon), Son Geun-Joo
Yapım Şirketi: Studio S, Taewon Entertainment, ARI
Yayıncı: SBS
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] in the City (Kakao TV, 2020)Backstreet Rookie (SBS, 2020)Melting Me Softly (tvN, 2019)Suspicious Partner (SBS, 2017)First Seven Kisses (NaverTV, […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir