Are You Human? - Are You Human? kore
Kore Dizileri

Are You Human?

Are You Human? ile yeni dizilerden bir tanesiyle karşınızdayım. Aslında bu diziyi izleyeli baya oldu ama yazma fırsatı bulamadım. Bittiği gibi yazma istediği uyandırdı bende. Ama maalesef yazamadım. Bu sezon eski sezona nazaran daha kötü de olsa, bu dizi diğerleri arasında yine iyi bir diziydi. Kendini izletti. Tabi konusundan bahsedip yorum yapmak daha doğru olacak. Gerisine siz karar verirsiniz diyor konuya geçiyorum.

Are You Human? Konusu

Nam Shin, Kore’nin zengin ailelerinden birinin oğludur. Küçük yaşta babasını kaybeder ve annesiyle beraber kalırlar. Daha sonra dedesi (babasının babası) Nam Shin’i annesinden ayırır ve onunla beraber yaşamasını ister. Annesiyle ayrı düşmek zorunda kalır. Annesi başka bir ülkeye gider ve orada yaşamaya başlar. Fakat oğlunu o kadar özler ki kendisine bir robot yapar. Bu robot aynı oğlu gibidir. Onu oğlu gibi eğitir ve o robotla özlemini gidermeye çalışır. Her büyüdüğünde yeni bir robot yapar ve onun tıpatıp aynısı bir robotu olur.

Robotumuzun adı ise Nam Shin III olur. Her bir robota numara verir ve son robot onun son haliyle aynıdır. Daha sonra Nam Shin annesini bulmak için onun yanına gider ve orada bir kaza geçirir. Kazada çok fazla darbe aldığı için uyanmaz ve kurtulması zordur bu yüzden işlerin başına robot olan Nam Shin III geçer. Nam Shin gibi davranmaya çalışır.

Are You Human too gif ile ilgili görsel sonucu
Kang So-Bong ve Nam Shin III

Kang So-Bong, Nam Shin’in koruması olarak çalışmaktadır. Bazı olaylar yaşanır ve kötü bir şekilde kovulur. Daha sonra Nam Shin’den intikam almak için tekrar işe dönmeye çalışır ve tekrar onun koruması olarak işe başlar. Ama bilmediği bir gerçek vardır. Aslında Nam Shin’in yerine robot olan Nam Shin III geçmiştir. Sonrasında aralarında romantik bir yakınlaşma başlar.

Are You Human too gif ile ilgili görsel sonucu
Nam Shin III

Nam Shin III, gerçek Nam Shin’den tamamen farklı biridir. İnsanlara sadece iyilik yapar. İnsanlar ağladığında onlara sarılır ve onları bütün felaketlerden ne olursa olsun korur. Acı hissetmez, duyguları yoktur ama kötülükten tamamen uzaktır.

Are You Human too gif ile ilgili görsel sonucu
Kang So-Bong ve Nam Shin III

Are You Human? Yorumları

Özet geçecek olursak bir insanın yerine ona tıpatıp benzeyen bir robotun geçmesini anlatıyor dizi. Ne kadar mantıklı olmadığını bilsek de sonuçta fantastik dizi işte mantık arayacaksın diyor insan. Bana sorarsanız dizi beni baya sardı. Çok severek, heyecanlı heyecanlı izledim. Bölüm beklemek ne kadar işkence gibi olsa da izledim. Yayındayken izlememe rağmen hemen bitmiş gibi geliyor. Üzerinden o kadar zaman geçti ama şu an yazarken tekrar o hisler geri geldi. Ben izlerken yaşayanlardanım, eğer siz de öyleyseniz eminim ne demek istediğimi anlamışsınız.

Are You Human too gif ile ilgili görsel sonucu
Kang So-Bong ve Nam Shin III

Buradan sonrasında spoiler olabilir. O yüzden dikkatli olmanızı rica ederim. 

Yapmak istediğim bir yorum var. Dizi her türlü güzeldi. Ama şu finalleri ne olur daha uzun yapsalar. Bütün sorunlar hemen çözülse de mutlu oldukları sahneleri görsek. Hayır son bir dakikaya da konulmaz ki. O biraz üzdü beni. Onun dışından mantık aramadığım süre boyunca sorun olmadı. Sonuçta bir insanla bir robotun aşık olması ne kadar mantıklı. Ama işte fantastik dizi deyip geçeceksin. Ben hep sonradan gerçek Nam Shin’e aşık olacak ve onlar beraber olacak diye düşünmüştüm. Ama yanıldım öyle olmadı. Tabi dizi eğer öyle olsaydı biraz I am not Robot ‘a benzeyebilirdi. İkisi arasında ki tek benzerlik dizinin konusunun robot olması. Başka hiç bir şey benzemiyor. O yüzden içiniz rahat olsun.

are you human too gıf ile ilgili görsel sonucu

Bir de ne yalan söyleyeyim ben Seo Kang-Joon’u çok severim. Onu izlemeyi de özlemişim. Belki de o yüzden de bu kadar sevmiş olabilirim. Bunun da artı bir etkisi olabilir. Ama dizi benim için her türlü güzeldi. Heyecanlı, aksiyonlu, fantastik ve romantik olması da ayrıca güzeldi. Ben fantastik ve romantik olan dizileri daha çok seviyorum. Başka bir dünyada yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Dediğim gibi izlerken yaşayanlardanım. Ayrıca dizi müzikleri efsaneydi. Hepsi çok güzeldi. Aşağıya benim en çok sevdiğim şarkılarını bırakacağım. Fazla uzattım farkındayım o yüzden umarım sizler de benim gibi severek izlersiniz diyor ve yazıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Sevdiğim şarkılar;

Lyn, HanHae – LOVE 

Lim Ji Eun – Longing Dance

2BIC – Heart

Tür: Romantik, Aksiyon, Fantastik
Yönetmen: Cha Young-Hoon
Senarist: Jo Jung-Joo
Yayıncı: KBS2
daum: 7.9
Bölüm Sayısı: 36
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2018
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir