Another Miss Oh - Another Miss Oh kore dizisi
Kore Dizileri

Another Miss Oh

Another Miss Oh sürekli ertelediğim bir diziydi. Another Miss Oh sürekli karşıma çıkıyordu. Ama afişlerini beğenmediğim için diziyi izlemek içimden gelmemişti. Tabi siz de aynı şeyi yaşamayın diye o beğenmediğim afişi yazıma koymayacağım dedim. Ama gerçekten Another Miss Oh görselleri çok yetersiz kaldı. Mecbur o afişi seçtim. Bence dizilerin ve filmlerin afişleri gerçekten çok önemli. Dikkat çekici bir şey gördüğünüz an da hemen açıp konusuna bakıp izlemeye başlıyorsunuz. Ama öbür türlü benim de yaşadığım gibi izlemekten kaçınabiliyorsunuz. Sonuç olarak şimdi keşke daha erken izleseymişim dediğim bir dizi oldu. Hemen konusuna geçelim…

Another Miss Oh Konusu

another miss oh gif ile ilgili görsel sonucu
Park Do-Kyung ve Oh Hae-Young

Park Do-Kyung, başarılı bir ses yönetmenidir. Kardeşleri ile beraber yaşamaktadır. Sert ve soğuk bir kişiliği vardır. Yaralı bir adamdır. Bir kadınla evlenecekleri gün kadın onu terk eder ve nikaha gelmez. Park Do-Kyung o günden sonra yaralarını kapatamaz ve neden terk edildiğini bilmeden yaşamaya devam eder. Onu yaralayan bu kadının adı Oh Hae-Young’dur. Bir gün bir arkadaşından kadının evleneceğini öğrenir. Oh Hae-Young olduğundan emin olmak için hangi liseye gittiği sorar. Park Do-Kyung intikam almak ister ve evleneceği adamın işlerini batırır ve adamın iflas etmesini sağlar. Daha sonra sürekli aklında bir kadının yüzünü görmeye başlar. Ama bu kadın ile daha önce tanışmamıştır. Sürekli onu görür ama bu görüntüler bir anı gibidir. Park Do-Kyung daha sonra anılarında ki şekilde kadınla tanışır ve geleceği görmeye başlar. Ama gelecekte ki görüntülerinin içinde sadece o kadınla ilgili anıları vardır.

another miss oh gif ile ilgili görsel sonucu
Oh Hae-Young

Oh Hae-Young, bir yemek şirketinde çalışmaktadır. Çok başarılı bir okul ve iş hayatı yoktur. Ama kendince çaba sarf etmektedir. Evlenmelerine bir gün kala terk edilir. Adam ona onu artık sevmediğini ve yemek yemesine artık tahammül edemediğini söyler. Böyle bir durumda nikahlarından bir gün önce ayrıldıkları için herkese onun terk ettiğini söylemesini ister. Güçlü durmaya çalışır ve ailesine dahi gerçeği söylemez. Oh Hae-Young ismi çok yaygın bir isimdir. Lise onun sınıfında bir tane daha Oh Hae-Young vardır. O bizim kıza nazaran daha güzel ve erkeklerin asla hayır diyemeyeceği bir kızdır. Bütün okul kıza hayrandır ve ister istemez ikisi arasında kıyaslanmalar olur. Bu durum yüzünden kendini çok ezik hisseder.

another miss oh gif ile ilgili görsel sonucu
Park Do-Kyung ve Oh Hae-Young

Park Do-Kyung ve Oh Hae-Young tanıştıktan sonra kapı komşusu olarak tekrar karşılaşırlar. Zamanla aralarında romantik bir ilişki başlar ve beraber olabilmek için çok çaba gösterirler. Dizi bu şekilde ilerliyor. Park Do-Kyung’nun soğukluğu, Oh Hae-Young’un sıcak kişiliği çok tatlıydı. İzlerken çok eğlendim diyebilirim. Yan karakterler özellikle daha eğlenceliydi.

another miss oh gif ile ilgili görsel sonucu
Park Soo-Kyung ve Lee Jin-Sang

Park Soo-Kyung, Park Do-Kyung’un ablasıdır. Lee Jin-Sang ise çocukluk arkadaşıdır. En çok beni eğlendirenler de bu karakterler oldu. Park Soo-Kyung özellikle çok komik bir kadın. Yani neredeyse her sahnesinde güldürüyor diyebilirim. Eve sarhoş gelmeleri, Fransızca konuşmaları çok tatlıydı.

another miss oh gif ile ilgili görsel sonucu
Park Do-Kyung ve Oh Hae-Young

Bu sahneyi koymazsam olmazdı. İzlerken nedenini daha iyi anlayacaksınız.  Yani dizi beklediğimden bin kat daha güzel çıktı. Hem romantik, hem çok komik, hem heyecanlı, biraz da fantastik tam tadında bir diziydi. Yani aslında konusu ile alakalı daha çok şey yazmak isterdim ama fazla spoiler vereceğim için yazmıyorum. Anlayacağınız üzere ben diziyi baya bir sevdim.

another miss oh gif ile ilgili görsel sonucu
Oh Hae-Young ve Oh Hae-Young

İşte güzel olan Oh Hae-Young’da buydu. Gerçekten güzel bir kadın. Park Do-Kyung’u düğün günü terk eden kadın da güzel olan Oh Hae-Young. Yani kısaca dizi aynı isimli iki kadın yüzünden Park Do-Kyung’un başına gelenleri konu alıyor. Umarım sizler de benim gibi severek izlersiniz.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Song Hyun-Wook
Senarist: Park Hae-Young
Yayıncı: tvN
daum: 9.6
Bölüm Sayısı: 18
Yapım Yılı: 2016
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. YouTube de gorüp merak ettigim bir diziydi arastirmak istedim ve sitenizi kesfetmis bulundum konuyu anlatirken ki kelimeleriniz beni etkiledi hemen basliyorum

    -Tesekkurleeerr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir