Adamas - Adamas Kore
Kore Dizileri

Adamas

Adamas dizisi ile merhaba! The Devil Judge dizisinden sonra, kaçırdığım başka Ji Sung dizisi varsa izlemem lazım dedim. Karşıma Adamas çıktı. Kaçırdığım dizilere bir bir başlayacağım. Adamas benim için heyecanlandıran bir dizi oldu. İkiz rolü olması bana bir tık Kill me Heal me dizisini de hatırlattı. Alakasız konuları ama Ji Sung aynı dizide farklı karakterlerde olunca hoşuma gitti. Ama yorumlarımda daha detaylı anlatacağım. Hemen konusundan bahsedelim.

Adamas Konusu

Adamas konusu oldukça ilgi çekici. Ben okuduğumda çok etkilendim. Beni heyecanlandıran bir konuya sahip. İkiz kardeşlerin hayatını etkileyen bir cinayet davasını çözme çabalarını izleyeceksiniz. Babalarının cinayetinde davada olan eksiklikleri fark etmeleri ile bunu araştırmaya başlayan kardeşler, farklı şekillerde aynı yolda buluşurlar. İkisi de başka adımlar atarak, farklı alanlardan olayı çözmeye çalışmaktadır.

Adamas - Adamas ji sung ikiz
Adamas – Woo Shin (Ji Sung)

Woo Shin (Ji Sung), ikiz kardeşlerden biridir. Yazarlık yapan Woo Shin, ülke genelinde iyi tanınmaktadır. Saygı değer ve zeki bir adam olması ile özel bir teklif alır. Bu teklif ise ülkenin en zengin ailesi tarafından gelir. Büyük bir holding sahibi olan başkan ondan hayatını yazmasını ister. Ama belirli şartları vardır. Gelip onun evinde kalmasını ve dış dünya ile bağlantısını kesmesini ister. Bir aylık sürede başkan ile beraber konuşarak, hayalet yazarlık yapacaktır. Ama Woo Shin’in tek amacı bu kitabı yazmak değildir. O eve girmesinin sebebi vardır.

Adamas - Adamas ji sung ikiz
Adamas – Soo Hyun (Ji Sung)

Soo Hyun (Ji Sung), ikiz kardeşlerden diğeridir. Soo Hyun başarılı bir savcıdır. Adalet duygusu yüksek ve kendine güvenen biridir. İstemediği şeyleri kolay kolay yapmayan ve oldukça zeki bir karakterdir. Olayları kısa sürede kavrayabilir, insanları kolayca tanıyabilir. İkiz kardeşi Woo Shin’den habersiz bir şekilde onun da farklı amaçları vardır. Başta ikisi de bu cinayet için bir şey yaptıklarını bilmez, ama sonrasında yolları kesişir.

Adamas - Adamas seo ji hye
Adamas – Eun Hye Soo (Seo Ji Hye)

Eun Hye Soo (Seo Ji Hye), holding sahibi başkanın gelinidir. Oldukça güzel ve zarif bir kadındır. Güçlü yönleri olan cesaretli biridir. Yaptığı evliliğin nedeni ve hayatın ona verdikleri yüzünden mutsuzdur. Onun da bu zengin aile ile ilgili farklı planları vardır. Yazar olarak eve gelen Woo Shin ile iletişime geçerler.

Adamas - Adamas lee soo kyung
Adamas – Kim Seo Hee (Lee Soo Kyung)

Kim Seo Hee (Lee Soo Kyung), gazetede çalışan bir muhabirdir. Başarılı ve hırslı bir kadın olması ile pek çok haberi adalet duygusu ile yazmaktadır. Sivri dili ile ün kazanmıştır. Bir gün ikizlerden biri olan Soo Hyun ile iletişime geçmek ister. Fakat ona ulaşmak kolay olmayacaktır. Soo Hyun savcı olarak çalışan ve umursamaz bir adamdır. Ona ulaşmasını sağlayacak şeyleri görmezden gelir. Fakat bir gün karşı karşıya gelirler. Kim Seo Hee babasının davası ile alakalı bilgiler verir. Savcı Soo Hyun’da bıraktığı kuşku ile beraber davayı tekrar araştırmaya başlarlar.

Adamas - Adamas puanı kaç

Adamas Yorumları

Adamas genel olarak güzel bir diziydi. Ben polisiye seviyorum. Gizemli diziler hoşuma gidiyor. Bu dava çözme işi keyifli geliyor. İlk bölümden itibaren oldukça enteresan bir diziydi. Yazar Woo Shin karakterinin o eve girmesi falan o sahneler ilginçti. Öyle bir ev içinde neler olacağını insan merak ediyor. Yüksek koruma sistemine sahip olması falan ilgimi çekti.

Sonrasında konusu biraz sarpa sardı. Evin içinde Woo Shin dışında, Soo Hyun dava ile ilgili bir şey yaşamaya başladı. Ama sonlara doğru gerçekten çok uzadı muhabbet. Devamlı hüsran. Ne adım atarlarsa atsınlar bir şekilde arkada kalmış olmaları insanın sinirlerini bozdu.

Adamas - Adamas konu

Ji Sung için söylenecek hiçbir şey yok. Ama iki karakterin farklarını da çok güzel vermiş. İzlerken hangi karakteri canlandırdığı anlayabiliyorsunuz. Aslında ikizler birbirlerine karakter olarak benzerler. İkisi de çok zeki ve insan analizleri çok iyi. Savcı olan sadece biraz daha agresifti. Oradan da farkları ortaya çıkıyordu. Tabi oyunculuk çok güzel, adam çok güzel daha ne olsun. Senaryo kötü bile olsa Ji Sung izleniyor.

Senaryo detaylarına geleceğim. Çünkü içimde kalanlar var. Arkadaşlar ben diziyi izlemedim, spoiler yemek istemiyorum diyorsanız devamını okumayın. Çünkü biraz detaya girmek istiyorum.

Adamas - Adamas gerilim

Dizi başladı her bölüm biri öldü. Bu da ölmez dediğim herkes öldü. İşkence sahneleri çok kötüydü. Gerçekten midem kaldırmadı. İleri alarak izledim öyle söyleyeyim. Hele o sonradan gelen bir kadın var. İşkenceden keyif alan, enteresan bir karakter. Onun o rahatlığı ve psikopatlığı çok garipti. İnsanı gerim gerim geren bu sahneleri ile resmen acı çektirdi. Özellikle savcının yanında çalışan adama yaptığı işkenceyi izlerken çok kötü oldum.

Adamas - Adamas kaç bölüm

Gelelim en büyük kaosa. Dizinin finali yoktu. Şakasız bir finali yoktu. Yani umuyorum ki ikinci sezon için böyle bir şey yapılmış olsun. Ama Kore dizi sektörü enteresan olduğu için ikinci sezonun geleceğini asla inancım yok. Adamas 2. sezon yazdım direkt bittiği gibi, ama herhangi bir haber göremedim. Yani ben bölüm bitince herhalde bir tane daha var sandım. Ama final bölümü olduğunu görünce şok oldum.

Herkes öldü neredeyse ama olay asla çözülmedi. Ama böyle bir havada bırakmak yok yani. Konu zaten gereğince uzamıştı. Keşke son iki bölümde çözüm aşaması olsaydı da Adamas 2. sezon olayına girmeselerdi. Çünkü bir 16 bölüm daha bu olay çekilmez. Konusu zaten insanı geriyor. Bir de 16 bölüm daha bu olay uzarsa nasıl izleriz bilemiyorum. Konusunu biraz fazla uzatmış oldular. Gerçi benim 2. sezon umudum yok ama olsun.

Adamas - Adamas cast

Bir de son bölümlerde ikiz kardeşler beraber ağlıyorlar. O sahnede bir ağladım bir ağladım anlatamam. Bir adam bu kadar güzel ağlayabilir mi? Ji Sung hayranlığım biraz daha katlandı. Gerçekten çok seviyorum adamı. İzlemesi çok keyifliydi. Ama dediğim gibi dizi çok değişikti, sonu bile yoktu. İzlenmesi gereken bir dizi mi kesinlikle değil. Sevmeyen zaten izleyemez. Ama ben hem oyuncu hem de bu tarz konuları sevdiğim için izlemekten keyif aldım.

Adamas - Adamas detaylı konusu

Yorumları biraz uzun tuttum farkındayım. Ama içimde kalsın istemedim. Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Artık tek işim Adamas 2. sezonu beklemek. Eğer beni şaşırttırlarsa ve gelirse ikinci sezon yorumlarında buluşalım. Onu bu yayın içinden değil ayrı bir yayın yaparak yazarım. O farklı bir dizi olarak ele alınır. Umarım tabi o günleri de görürüz. Daha fazla uzatmadan Adamas dizi tanıtım ve yorumlarına bir son veriyorum. Bir sonraki dizide görüşmek üzere.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Gizem, Gerilim, Dram
Yönetmen: Park Seung Woo
Senaryo: Choi Tae Kang
Yapımcı: tvN
IMDb Puanı: 6,9
Bölüm Sayısı: 16
Gösterim Yılı: 2022
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Adamas Fragmanları

Adamas 1. Fragman

Adamas 2. Fragman

Adamas 3. Fragman

Adamas 4. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir