A Werewolf Boy

A Werewolf Boy ile ilgili görsel sonucu

Bu film ilk izlediğim Kore filmi. Nedense dizilerine başladıktan sonra filmlerini izlemeyi hiç düşünmemiştim. Genellikle tek sezonluk diziler izlediğim için bana zaten film gibi geliyordu. Dizi bulamadığım bu dönemlerde bari filmlerini de izlemeye başlayayım dedim. Aslında görünce afişini direk açtım. Başrol oyuncuları sevdiğim oyuncular olduğu için dikkatimi çekti. Baktım hem romantik hem fantastik hemen başladım izlemeye. Güzeldi diyebilirim. Ama süperdi diyemem. Sonunu bence güzel bağlayamamışlar. Sonu beni tatmin etmedi öyle söyleyeyim. Tabi sizi bilmem. Bir de eski yapım bir film olduğundan efektler çok güzel değildi. Ama izlemeyin gereksizdi diyemeyeceğim. Oyuncuların hayranlarıysanız ve izlemediyseniz izleyebilirsiniz. Ben sıkılmadım izlerken, güzel ve akıcıydı. Ama dediğim gibi finali beni tatmin etmedi. Yani devamı çekilebilir bir finaldi aslında. İkinci bir filmi var mı bilgim yok. Ama yoksa olabilir. Ucu açık bir sonu vardı.

tumblr_mjivvrlvrf1r1zfppo1_500.gif

Konusuna gelecek olursam; yaşlı bir kadının gençliğinde yaşadığı olayı izleyeceksiniz. Gençliğinde bir hastalığı olan bu kadın ailesiyle beraber bir kasabaya yerleşiyor. Annesi bir de kız kardeşiyle beraber yaşamaya başlıyor. Evin onlarda önce ki sahibi evde kurt bakıyormuş. Sahibi vefat ettiği için bazen geceleri kurtlar çıkabiliyormuş. Kızımız bir gece uyuyamayıp dışarıdan sesler duyuyor. Dışarı çıkıp baktığında kurda benzer bir yaratık görüyor. Sabah olduğunda annesi ile beraber bahçedeyken bir şeyin onlara baktığını görüyorlar. Kızın gece gördüğü yaratık aslında bir insan çıkıyor. Genç bir çocuk. Annesi çocuğu alıp yıkıyor yemek veriyor ve beraber yaşamaya başlıyorlar ve kızımızın çocuğu eğitmeye başlıyor.

İlgili resim

Bundan sonrasında olaylar gelişiyor. Güzel bir aşk hikayesi aslında. Yani masum bir hali vardı bana göre. Ben sevdim ama dediğim gibi sonunu daha güzel yapsalardı on numara film olurdu. Denemeye değer diyebilirim.

İlgili resim

Umarım severek izlersiniz, iyi seyirler dilerim! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Fantastik
Yönetmen: Jo Sung-Hee
Senaryo: Jo Sung-Hee
Yapımcı: Lee Young-Suk
Görüntü Yönetmeni: Choi Sang-Muk
Müzik: Shim Hyun-Jung
Süresi: 125 Dakika
Yayım Yılı: 2012
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.