A Time Called You - A Time Called You kore dizisi
Kore Dizileri

A Time Called You

A Time Called You dizisi ile uzun bir aradan sonra geldim. Aslında diziyi bitireli birkaç hafta oluyor. Ama bir türlü yazacak enerjiyi bulamadım. A Time Called You ile dizi yorumu suskunluğuma da bir ara vermek istiyorum. Artık iş yoğunluğu nedeni ile de sık sık dizi izleme durumum olmuyor. O yüzden burayı çok boşladım, farkındayım. Bana instagram üzerinden mesaj gönderen arkadaşlar da oldu. İnanın çok hoşuma gidiyor. Ama bir türlü ne enerji ne de vakit bulamıyorum. Son yayınlarımın çoğunda bu kadar ara vermeyeceğim demişim ama hep durum aynı olmuş. Bu sefer öyle bir sözüm yok, beraber akışına bırakalım. 😀

A Time Called You Konusu

A Time Called You konusu genel olarak biraz karışık olabilir. Çünkü ben hiç konusuna bakadan başladım. İzlerken ister istemez ne olduğunu anlamadım. İlk olarak A Time Called You dizisi fantastik ve romantik kategorisinde yer alıyor. Beni az çok bilenler için ben iki kategoriyi de çok seviyorum. Hele bir arada olunca daha da güzel oluyor.

Han Jun Hee (Jeon Yeo Been)

Han Jun Hee, ölen erkek arkadaşının yasını tutan genç bir kadındır. Uzun yıllardır hayatında olan Ko Yeon Jun ile ciddi bir ilişki yaşamıştır. Fakat bir kaza sonucu erkek arkadaşını kaybeder. Onun yasını tutarken de başına farklı olaylar gelir.

Kwon Min Joo (Jeon Yeo Been)

Han Jun Hee, bir gün uyanır ve artık farklı bir dünyada gözlerini açar. Uyandığında karşısında ölen erkek arkadaşını görür ama o aslında erkek arkadaşı değildir. Han Jun Hee olarak uyuyup, Kwon Min Joo olarak uyanır. Kwon Min Joo’nun bedeninde uyanması ile zamanda yolculuk yaptığını anlar. 2023 yılından 1998 giden bu yolculukta artık bambaşka birinin hayatını yaşamaya başlar.

Nam Si Heon ve Ko Yeon Jun (Ahn Hyo Seop)

Ko Yeon Jun, bir kaza sonucu hayatını kaybeder. Han Jun Hee ile giden güzel ilişkileri de bu şekilde sona erer. Han Jun Hee yaptığı zaman yolculuğunda ise Ko Yeon Jun ile tıpatıp aynı olan Nam Si Heon ile tanışır. Onların benzerlikleri olması ile onda ölen erkek arkadaşını bulduğu çok açıktır. Nam Si Heon cana yakın ve popüler biridir. Kızların da hayranlık duyduğu yakışıklı bir gençtir.

Jung In Kyu (Kang Hoon)

Nam Si Heon ile arkadaş olan Jung In Kyu karakteri ise bize bir aşk üçgeni olduğunu belli ediyor. 1998 yılına giden Han Jun Hee bu iki yakın arkadaş ile dostluk kurar.

Jung In Kyu, Kwon Min Joo ve Nam Si Heon

Han Jun Hee’nin uyandığı karakter genelde sessiz ve dışlanmış bir kızdır. Kwon Min Joo’nun anıları ne kadar aklında olsa bile Han Jun Hee kendi gibi davranmaktadır. O yüzden etrafındaki insanlarda Kwon Min Joo üzerindeki değişimi ister istemez farkeder.

Zamanda yolculuk yaparak düştüğü bu hayatta sadece yaşamayacak, farklı bir hayatın ona açıldığını da anlayacaktır. Han Jun Hee ile aslında evrende yaşadıkları bu fantastik olayın derinliğinde yaşanmış olayları kurtarmaya çalışacaktır.

A Time Called You Yorumları

Dizinin konusundan çok detaylı bahsetmek istemedim. İzlerken şaşırmanız bence daha iyi olacak. Ama genel olarak yorumumu yapacağım tabiki. Bu dizi mini Kore dizileri arasında giren bir dizi. Bölüm süreleri kısa ve 12 bölüm sürüyor. Netflix’de dizi mevcut. Direkt ordan izlemek isteyenler bulabilir. Konusu oldukça güzel ve ilgi çekici. İzlerken kısa olması sayesinde de boğmuyor. Konular hemen ilerliyor.

A Time Called You, bir uyarlama dizi. Tayvan dizisi olan Someday or One Day dizisinin Kore uyarlaması olarak yayına girdi. Tayvan dizileri benim pek takibimde değil. Ama araştırırken uyarlama olduğunu öğrendim. Genel olarak güzel bir konusu var. Oyuncuları da sevdim. Bir de genç hallerini çok güzel yapmamışlar mı? Gerçekten liseli gibi görünmeleri çok ilginç geldi. Normalde 30 yaşında liseli karakterler görmeye çok alışmıştık. Ama yaşlarını gerçekten makyajla mı artık bilmiyorum çok küçültmüşler. Sanki küçüklük halleri gibiydi.

Kwon Min Joo ve Nam Si Heon

A Time Called You dizisinde en sevdiğim şey de öyle enteresan sahneler yoktu. Fantastik dedik diye uçan kaçan insan, farklı efektler olmadığı için de çok gerçekçi oluyor. Ben izlerken baya keyif aldım. Hatta yıllık izinde olduğum zaman izledim. Beni eski günlerdeki gibi sadece dizi izlediğim zamanlara geri döndürdü. Konusu oldukça akıcı gidiyor. Mini Kore dizileri kategorisine girer mi? -Evet, ama bence 10 dakikalık diziler ile aynı kategoriye vermek doğru olmaz.

Genel olarak dizi ile ilgili söyleceğim çok bir şey yok. Dediğim gibi ben izlerken çok keyif aldım. Bir de hem gençlik hem de orta yaş çağları olması hoşuma gitti. Lise dizilerini de ben seviyorum. Bazıları sıkıcı olsa bile izletiyor. Diyeceklerimi daha da uzatmadan yayına bir son veriyorum. Umarım diğer diziler için tekrar buluşuruz.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Gizem, Gerilim, Romantik, Fantastik
Yönetmen: Kim Jin Won
Senaryo: Choi Hyo Bi
Yapımcı: Netflix
Bölüm Sayısı: 12
Bölüm Süresi: 45 dk
Yapım Yılı: 2023
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

A Time Called You Fragman
A Time Called You Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir